1 - 20 av 468
123...24 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 januari 2012

Klubbad för

COLLIER, ametistkulor ca 11,5 mm, lås, förgyllt silver, längd 80 cm.

550 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, silver, filigranarbete, längd 7 cm, vikt 13,6 g, skruvstift.

225 kr

Utrop: 250 kr

ALLIANSRING, 18K vitgul, 5 diamanter ca 0,30 ctv, stl 16,25 mm, vikt 3,1 g, slitna klor.

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, silver, längd 39,5 cm, kroklås, vikt 29 g, Giertta 1958, (d).

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, med mynt, diam 18 mm, vikt 7,6 g.

Utrop: 350 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, emalj, små emaljskador vid kant, 19x14 mm, vikt 12,3 g.

450 kr

Utrop: 450 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, i form av grisar, höjd 10 mm, vikt 10,8 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, glas, 22x16 mm, vikt 13,6 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, i form av björnar, höjd 10 mm, vikt 13,7 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, gulbrun jade, 4 x 3 cm.

500 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE, gulbrun jade, 3,5 x 2,5 cm.

Utrop: 600 kr

COLLIER, ring, bärnsten, (liten skada på ringen).

275 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, 18K guld, snäcka, vikt 1,8 g.

250 kr

Utrop: 250 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, sterlingsilver, hjärta, graverat mönster, mått 4,5 x 5,5 cm, vikt 19 g.

600 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, silver, cabochonslipade stenar, längd 18,5 cm, vikt 30 g. Malmö 1956.

650 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, silver, längd 19,5 cm, vikt 21,2 g.

350 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, silver, längd 56 cm, vikt 54,5 g, Malmö 1969.

500 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, silver, längd 38,5 cm, vikt 22,7 g.

Utrop: 450 kr

Smycken Övrigt

2 COLLIER, 1 HÄNGE, 1 BROSCH, silver, paste, markasiter.

850 kr

Utrop: 550 kr

2 COLLIER, bärnsten, längd ca 84 cm.

350 kr

Utrop: 400 kr