1 - 20 av 310
123...16 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 januari 2013

Klubbad för

SEIKO, Chronograph, Cal 7T32, Serie nr. 732766, Boett nr. 7T32-7C60, kronograf, herrur, 39 mm, stål, quartz, hardlexglas, datum, alarm, originallänk, viklås, Ref nr. 44B4/B-E, ca 1997.

700 kr

Utrop: 800 kr

Klockor Bulova

BULOVA, Accutron, Spaceview H, Ref nr. 214, Boett nr. E54027, herrur, 34,5 mm, doublé (10K gold filled), stämgaffel, plexiglas, defekt, ca 1967, metallänk ej original.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Omega

OMEGAETUI, i papp, ca 1940.

275 kr

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSDELAR, diverse fickursbyglar.

500 kr

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Tissot

BOX, till Tissot armbandsur, 264 x 64 x 30 mm, ca 2000.

100 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

DIVERSE FJÄDRAR, till väckarur, mm.

200 kr

Utrop: 50 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2410353, Ref nr. 5066/6190, Boett nr. 3074332, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

650 kr

Utrop: 550 kr

Klockor Waltham

A.W. Co WALTHAM, fickur, 50 mm, savonett, Cal Hillside (7 stenar, 14 size), Serie nr. 2172546, Boett nr. H1669, gulmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, gravyr, monogram, ca 1884, läderpåse.

425 kr

Utrop: 400 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSTILLBEHÖR, diverse nycklar till fickur.

425 kr

Utrop: 100 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 1970970, Ref nr. 8496, Boett nr. 2911014, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1918, fickurskedja i gulmetall.

750 kr

Utrop: 550 kr

FICKUR, 60 mm, "WALLERIUS i Nörrköping", vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, skadad boett, defekt, bucklor, ca 1820.

750 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Böcker

KATALOGER, Patek Philippe 2007, Beritling 2008, Rolex 2009, Sothebys 2004.

Utrop: 125 kr

JAEGER, "Rue De La Paix", OBS defekt fodral, Cal 229, Ref nr. 397, bordsur, höjd 280 mm, grön/gulmetall (skador), ankargång, 8-dagarsverk, skadad urtavla (8/10), defekt, 1 skruv till baklock saknas, ca 1965.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

Klocktillbehör IWC

KATALOGER, IWC, Passion Engineered, Portofino Collection, Jubilee 125 years IWC, Engineers of the Sea, mm.

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

KATALOGER/TIDNINGAR Watch World, Watch Time, Watch Out, Panerai/Ferrari, Patek Philippe, mm.

50 kr

Utrop: 75 kr

MORMORSUR, 37,5 mm, Boett nr. 16912, silver, cylindergång, nyckeldragare, urtavla med mönster, skadad urtavla, defekt, ca 1880, nyckel.

150 kr

Utrop: 125 kr

FICKUR, 41,5 mm, Boett nr. 6606, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880.

250 kr

Utrop: 200 kr

"NORTON", fickur, 51,5 mm, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1800.

425 kr

Utrop: 150 kr

HEBDOMAS, fickur, 50,5 mm, vitmetall, ankargång, 8-dagars, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1910.

1 200 kr

Utrop: 600 kr

FICKUR, 49 mm, savonett, Boett nr. 14037, vitmetall, ankargång, nyckeldragare, glas saknas, skadad urtavla, visare saknas, ca 1890, fickurskedja i vitmetall med fotogömma.

225 kr

Utrop: 150 kr