1 - 20 av 220
123...11 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 5 september 2013

Klubbad för

TISSOT, F1, Cal 2031, Boett nr. 40732, herrur, 36 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, skadad utavla, integrerad originallänk, ca 1979, box (ej komplett).

800 kr

Utrop: 900 kr

TISSOT, Antimagnetique, Cal 27.61 T, Serie nr. 2853261, Ref nr. 6445-8, Boett nr. 6446/6603, herrur, 35 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955.

900 kr

Utrop: 950 kr

SEIKO, herrur, 34,5 mm, Cal 7123, Serie nr. 088337, Boett nr. 7123-8430, stål, quartz, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1980.

Utrop: 75 kr

SEIKO, herrur, 38,5 mm, Cal 7005A, Serie nr. 483308, Boett nr. 7005-7080, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1974, metallänk ej original.

Utrop: 275 kr

TISSOT, PRX, Boett nr. P580-W, herrur, 34 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. P580/152 S, ca 1998.

Utrop: 550 kr

CERTINA, DS Podium, Boett nr. C001410A / 11BN0384965, herrur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2005.

650 kr

Utrop: 650 kr

CERTINA, Club 2000, Cal 753, Boett nr. 753.2000.42, herrur, 34 mm, stål, quartz, mineralglas, dautm, skadad urtavla, defekt, ca 1985.

50 kr

Utrop: 75 kr

CERTINA, DS, Boett nr. 225.7070.44, herrur, 34 mm, bicolour, quartz, safirglas, dag, datum, månad, månfas, skadad urtavla, läderband, ca 1995.

500 kr

Utrop: 500 kr

CERTINA, DS, Titanium, herrur, 37 mm, Ref nr. Boett nr. 260.7046./7146.12, titan, quartz, safirglas, datum, originallänk (defekt), viklås, ca 2000.

375 kr

Utrop: 350 kr

CORTEBERT, fickur, 49,5 mm, savonett, Cal Unitas 6498, ankargång, skadad urtavla, glas löst, ca 1970, fickurskedja i vitmetall.

300 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, A.W.W. Co, fickur, 50 mm, Cal 620 (15 stenar, 16 size), Serie nr. 19963076, Boett nr. 568177, doublé, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, gravyr, ca 1914, fickurskedja i gulmetall.

Utrop: 400 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, U.S.A, 43,5 mm, fickur, Cal 220 (15 stenar, 12 size), Serie nr. 22666278, Boett nr. 9164435, doublé, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1919, fickurskedja i gulmetall.

350 kr

Utrop: 175 kr

Klocktillbehör Fickur

ETUI, till Tissot-fickur, 77,5 x 77,5 x 32 mm, blått tyg, ca 1970.

150 kr

Utrop: 50 kr

Klockor Gucci

GUCCI, herrur, 30 mm, doublé, quartz, mineralglas (skadat), skadad boett, integrerat läderband, ca 1990, box.

Utrop: 300 kr

LONGINES, damur, 21 mm, Cal 14.16, Serie nr. 9558130, Ref nr. 6656, Boett nr. 6656 1 / 360, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, defekt, läderband, ca 1954.

250 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Chopard

L.U.C. fickur, 51 mm, Boett nr. 277, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915, fickurskedja i vitmetall.

400 kr

Utrop: 425 kr

Klockor Movado

MOVADO, fickur, 51,5 mm, Cal 800M, Boett nr. 25559/898700, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1925, fickurskedja i gulmetall.

550 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 2 stycken, varav 1 mormorsur, silver, skadade urtavlor, defekta, mönster, motiv, bucklor.

175 kr

Utrop: 200 kr

FICKUR, 50 mm, Serie nr. 875010, Boett nr. 880556, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1900.

175 kr

Utrop: 200 kr

MICHAEL KORS, kronograf, Boett nr. MK-5055, herrur, 37,5 mm, doublé, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2008.

950 kr

Utrop: 650 kr