421 - 440 av 440
1...202122 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 23 november 2006

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Vas Boda Bertil Wallien Collection

300 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Vas Boda Bertil Wallien atelje

225 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par örhängen med pärla 18k 1,3 gram. Vikt 1,3g. en pärla saknas.

Utrop: 175 kr

2 Tallrikar kinakeramik 1900-talet första hälft

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Shucobil i grönmålad plåt -60 tal med nyckel (saknar framruta och har en mindre buckla bak)

Pantvaror Övrigt

1 Märklinlok 89006

Pantvaror Övrigt

1 Armband 18k med platta av okänd metall samt pärlor och stenar (18k=7,2gr)

Pantvaror Övrigt

1 Par manschettknappar gravyr 18k 4,4 gram. Vikt 4,4g

Pantvaror Övrigt

1 Keramikfat med handtag Gustavsberg Argenta Kåge år 1931 silverdekor

Pantvaror Övrigt

1 Glaskaraff rödfärgad med tennbeslag glaspropp skadad

300 kr

Utrop: 400 kr

1 Vas i lergods sign HK höjd ca:27 cm, glasyr nagg på krön

Utrop: 800 kr

1 Glasfiurin U.H.V "ungkarlsblomma" H24cm #7325010

600 kr

Utrop: 700 kr

1 Figurin höjd 10 cm

300 kr

Utrop: 400 kr

1 Skulptur Leif Eriksson "den automatiska snörhållaren" (d)

Pantvaror Övrigt

1 Glasflaska slipad dekor samt propp (sk) silverskodd graverad,diverse repor och nagg.

600 kr

Utrop: 800 kr

1 Tavla litografi Roland Svensson dedikation till Hans "Möja-42" (d)

3 100 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Tavla litografi Roland Svensson dedikation till Hans "Kallskär-42" (d)

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Matta röllakan i polykroma färger(ngt fläckad) några fransar saknas signerad IS, Ingegerd Silow 2,80 x 1,90

Utrop: 3 000 kr

Pantvaror Övrigt

13 Golfklubbor Kobra, Ping, bag&vagn

Utrop: 2 500 kr

Pantvaror Övrigt

En kristallkrona i empirestil, piggbotten

2 400 kr

Utrop: 3 000 kr