21 - 40 av 238
123...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 juni 2008

Klubbad för

Ädelstenar Övrigt

GULDBERYLL, 7,94 ct, kuddslipad.

Utrop: 4 600 kr

COLLIER, ljusgröna beryller samt 2 granater, lås, sterling silver, längd 44 cm.

Utrop: 2 800 kr

COLLIER, akvamariner och ametister, längd 47 cm, silverlås.

Utrop: 1 800 kr

COLLIER, svart turmalin, längd 56 cm, lås,sterling silver.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, 2 st röda (rubeliter) 2,16 ct totalt, smaragdslipade.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld, 81 briljanter ca 1,20 ctv ca W(H)/SI, en sten P, vikt 32,2 g, stl 19,5 mm.

Utrop: 10 000 kr

DIAMANT, prinsesslipad, 0,10 ct, nagg, TW(G)/VS.

750 kr

Utrop: 100 kr

ARMBAND, förgyllt sterling silver, vit emalj, längd 19 cm, norskt.

Utrop: 400 kr

COLLIER, turmaliner och jade, silverlås, längd 51 cm.

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, grön serpentin och små jadekulor, silverlås, längd 52 cm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

CHOPARD, örhängen, 18K vitguld, 96 briljanter 0,60 ctv, TW(G)/VVS, "Ice cube", Ref nr. 83/4101, Serie nr. 2899541, 2002, certifikat.

Utrop: 26 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, vikt 6, g, BVLGARI."B-Zero 1"

3 100 kr

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K vitguld, vikt 13,2 g stl 17,75 mm. BVLGARI, "B-Zero1".

4 300 kr

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K guld/silver, vikt 10,6 g, stl 18,25 mm, ALTON.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETRIN, 64,9 ct.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETRIN, 49,3 ct.

950 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, vikt 9,3 g, stl 14,75 mm.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, briljanter tot ca 0,42 ct ca TCr(I)/VS, stl 17 mm, vikt 3,7 g

ARMRING, silver, vit syntetisk spinell, 1966.

Utrop: 500 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, briljanter totalt ca 0,42 ctv ca TCr(I)/VS, stl 17 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 4 000 kr