641 - 648 av 648
1...313233 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 19 december 2009

Klubbad för

BRILJANT, 1,02 ct, förseglad, TW(F)/IF, HRD cert 08024194001.

Utrop: 81 000 kr

BRILJANT, 1,01 ct, River(D)/VS1, GIA Diamond Report nr 16768813, slipning Fair.

COLLIER, 18K vitguld, 72 briljant- och 36 bagettslipade diamanter ca 19,00 ctv, ca W-Cr/VS (några SI), längd 44 cm, vikt 25,3 g.

Utrop: 185 000 kr

SMYCKESET, 18K guld, ring, örhängen och hänge, 4 safirer ca 2,37 ctv, 48 briljanter ca 0,70 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, stift, vikt 7,1 g, etui.

Utrop: 3 900 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 8 rubiner ca 8,00 ctv, diamanter ca 7,80ctv (48 baguetter ca 4,80ctv, briljanter ca 3,00 ctv), ca River/VVS, vikt 25,7 g.

Utrop: 94 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,90 ctv ca TCR/VS-SI, nagg på en kulett, briljanter ca 0,32ctv, W-TCR/VS, nagg, stift, vikt 3,6 g.

Utrop: 23 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 droppslipade diamanter ca 3,02 ctv, ca River(E)/SI1-P1, (1 diamant med HRD cert nr 08004890002, 1,51 ct, E/SI1), stift, vikt 3,1 g.

Utrop: 105 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 1,20ctv, ca TW/ VS-SI, stift, vikt 5,4 g.

Utrop: 28 700 kr