301 - 318 av 318
1...141516 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 mars 2011

Klubbad för

BROSCH, silver, Sengel, Stockholm 1957, vikt 14,8 g.

Utrop: 350 kr

STELT ARMBAND, silver, graverat mönster, vikt 30 g, Birmingham 1959.

Utrop: 350 kr

HÄNGE, förgyllt silver, halvpärlor, rökkvarts ca 80 ct, vikt 29,4 g.

600 kr

Utrop: 500 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,10 ctv, /VS, stl 20 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K guld, briljanter ca 0,22 ctv, ca W/SI- P1, stl 16 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 2 100 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, blå safir, 10 briljanter 0,20ctv enligt gravyr, ca W/SI-P, en skadad, stl 19 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 2 300 kr

TEATERKIKARE, pärlemor, etui.

600 kr

Utrop: 450 kr

TEATERKIKARE, kompass, något trasig.

Utrop: 125 kr

ARMBAND, silver, stelt, dekor i sick-sack mönster, vikt 34,2 g.

350 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, syntetiska spineller, längd 23 mm, stift, OPI, vikt 2,2 g.

Utrop: 800 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, safir ca 0,50 ctv, 12 åttkantslipe diamanter ca 0,06 ctv, ca W/VS, stl 18,25 mm, vikt 2,8 g.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, silver, cabochonslipad ametistkvarts, diameter ca 11,5 cm, vikt 38,2 g, importstämplar.

HÄNGE/RING, silver, kedjans längd 70 cm, justerbar ringstl, vikt 23,2 g, Sten & Laine Finland 1976-1977.

500 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Medaljong

2 MEDALJONGER, silver, blå och svart emalj, emaljskada på en medaljong, 2 orientaliska pärlor, 1 skadad, Wien, Österrike-Ungern 1872-1922.

1 000 kr

Utrop: 450 kr

2 RINGAR, silver, 1977, stl 16,25+16,75 mm, vikt 24,1 g.

700 kr

Utrop: 450 kr

RING/ÖRHÄNGEN, silver, vita stenar, vikt 11,7 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

4 RINGAR, silver, 2 med vita stenar stl 17,75+16,5+15,25+ 14,25 mm, vikt 40,9 g.

1 400 kr

Utrop: 600 kr

4 RINGAR, silver, en med vit sten, stl 14,5+20+17+16 mm, vikt 27,1 g.

1 200 kr

Utrop: 450 kr