21 - 40 av 301
123...16 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2011

Klubbad för

MORMORSUR, "M & F", 33,5 mm, Boett nr. 102066, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, innerlock i 14K guld, ca 1900, etui.

FICKUR, 49,5 mm, Serie nr. 6620, Boett nr. 6620, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, gravyr, monogram, bucklor, ca 1905.

OMEGA, fickur, 52,5 mm, savonett, Cal 19 SB, Serie nr. 5960957, Boett nr. 6494253, 14K guld, ankargång, gravyr, monogram, skadad boett, bucklor, ca 1922.

Utrop: 4 900 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 52 mm, savonett, Boett nr. 78285, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

Utrop: 3 900 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 52,5 mm, savonett, Boett nr. 81175, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

3 600 kr

Utrop: 3 900 kr

FICKUR, 52 mm, savonett, 14K guld, Serie nr. 688337, Boett nr. 707265, ankargång, skadad urtavla, defekt, glas trasigt, bucklor, ca 1915.

3 200 kr

Utrop: 2 500 kr

CHRONOMÈTRE SIDUNA, fickur, 50 mm, savonett, Boett nr. 20300, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.

3 100 kr

Utrop: 2 900 kr

GUSTAF LINDEBERG, Stockholm, fickur, 52 mm, savonett, Boett nr. 152174, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, grayvr, bucklor, ca 1935.

3 200 kr

Utrop: 2 500 kr

OMEGA, fickur, 52,5 mm, savonett, Serie nr. 4363351, Boett nr. 5168507, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1914.

6 400 kr

Utrop: 4 900 kr

FICKUR, 52,5 mm, savonett, Boett nr. 101863, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, gravyr, monogram, bucklor, ca 1915.

4 100 kr

Utrop: 2 900 kr

MOBILIA, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 465450, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, skadad urtavla, defekt, motiv, bucklor, ca 1915.

3 400 kr

Utrop: 2 900 kr

G.T, fickur, 50,5 mm, savonett, Boett nr. 63416, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1920.

5 100 kr

Utrop: 3 900 kr

CYRUS G.T, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 30145, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1930.

5 000 kr

Utrop: 4 400 kr

FICKUR, 50 mm, savonett, Boett nr. 108659, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, bucklor, ca 1925.

4 200 kr

Utrop: 3 900 kr

FICKUR, 47,5 mm, 18K guld, Boett nr. 22587, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, nyckel, ca 1880.

2 200 kr

Utrop: 2 200 kr

MOULINIE AINÉ & CIE, Genève, fickur, 40,5 mm, 18K guld, Boett nr. 1830, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, innerlock i 18K guld, ca 1840.

2 500 kr

Utrop: 1 900 kr

MORMORSUR, 32,5 mm, savonett, Boett nr. 178073, 14K guld, cylindergång, skadad urtavla, defekt, motiv, bucklor, ca 1900.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

FICKUR, 53,5 mm, savonett, kvartsrepeter, Boett nr. 76733, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, defekt, bucklor, ca 1900.

Utrop: 11 000 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Ferrari, Cal 2280-781 (ETA 2892-A2), Serie nr. 9422, Ref nr. 8020, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2002.

16 000 kr

Utrop: 17 000 kr

Klockor Rado

RADO, Ceramica, Jubilé, Serie nr. 02525338, Ref nr. R21348712, Boett nr. 111.0348.3, midsize, 24 x 29,5 mm, high-tech ceramics, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla (4 st. 8/8), integrerad originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04189, cert (ej ifyllt), ca 1997, box.

Utrop: 5 900 kr