1 - 20 av 233
123...12 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Onsdag 1 juni 2011

Klubbad för

Klocktillbehör Sjöö Sandström

URTAVLA, till Sjöö Sandström Royal Steel herrur, pärlemor/index-arab.

Utrop: 750 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, damur, 17 x 18,5 (25) mm, Ref nr. 5700, doublé, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 1990.

300 kr

Utrop: 300 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, fickur, 52 mm, Serie nr. 4165483, Boet nr. 4956767, silver, ankargång, skadad urtavla, skadat glas, bucklor, bygel saknas, ca 1912.

Utrop: 550 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, Ladymatic, Cal 681, Serie nr. 20281215, Ref nr. 566.0001, Boett nr. 566.001, damur, 22 mm, doublé (40 micron), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1962.

375 kr

Utrop: 225 kr

ZENITH, herrur, 32,5 mm, Cal 106, Serie nr. 3398414, Boett nr. 8360804, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1950.

850 kr

Utrop: 900 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, Genève, Dynamic I, Cal 613, Serie nr. 28827976, Ref nr. ST 136.0033, Boett nr. 136.033, herrur, 41,5 x 36,4 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1969.

1 700 kr

Utrop: 950 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, damur, 15,5 x 20 mm, Cal 244, Serie nr. 12937343, Ref nr. DW 3906, Boett nr. C3906-5, doublé (80 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, integrerat läderband, ca 1951.

275 kr

Utrop: 275 kr

TISSOT, damur, 17,3 mm, Cal 709-1, Serie nr. 6951585, Boett nr. 17110 1, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965.

175 kr

Utrop: 175 kr

CERTINA, damur, 19 mm, Cal 12-10, Serie nr. 2959280, Ref nr. 11103, stål (staybrite), manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1958, metallänk ej original.

150 kr

Utrop: 175 kr

Kuriosa Technica

BAROMETER, med skrivarfunktion, fodral i mahogny och glas, saknar hänkel, 1900 talets första hälft, skickas ej.

250 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Väggur

VÄGGPENDYL förgyllt fodral, skador, går ej, med nyckel och pendel, höjd 73 cm. Skickas ej.

350 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Väggur

VÄGGPENDYL, med delfiner och skepp, förgyllt fodral, skador, går ej, med pendel och nyckel, höjd 51 cm, skickas ej.

300 kr

Utrop: 450 kr

Klockor Väggur

VÄGGUR, JUNGHANS, Fjäderregulator med fodral fanerat i valnöt och svart, går ej,höjd 91 cm, skickas inte.

300 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Väggur

VÄGGUR,AMERIKANSKT fodral i mahogny, med bronserade detaljer, skador, defekt, höjd 85 cm, skickas ej.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Bordsur

BORDSUR, "Napoleonhatt", fanerad i valnöt, dekor saknas, skador, defekt, bredd 50 cm, skickas ej.

50 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Väggur

VÄGGUR, Gökur diverse moderna, skador,delar saknas, defekta, skickas ej

75 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Väggur

VÄGGUR, Gökur, 2 st äldre, defekta, skador, delar saknas, skickas ej

75 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Väggur

VÄGGUR, 2 ST skador , delar saknas, defekta, skickas ej.

100 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Movado

MOVADO, Sport, Cal 150MN, Boett nr. 185018 11729, herrur, 28 mm, stål, manuell, liten sekundvisare, plexiglas, skadad urtavla, ca 1950.

400 kr

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Rolex

BRILJANTKRANS, (42 st. TW/VVS, ca 0,84 ctv), 18K guld, till Rolex Datejust damur, mått 26/21 mm, Ref nr. MA3, ca 2005.

Utrop: 19 000 kr