41 - 60 av 233
1234...12 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Onsdag 1 juni 2011

Klubbad för

CARTIER, Tank, Nr. 3 226339, damur, 20,5 x 20 mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne, ca 1985.

700 kr

Utrop: 900 kr

Klocktillbehör Omega

ORIGINALLÄNK, till Omega Seamaster, herrur, stål, viklås, Ref nr 1455/448/2, defekt.

225 kr

Utrop: 25 kr

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex Jubileelänk herrur, stål/guld, bredd 15,5 mm, inklusive skruvar.

Utrop: 1 300 kr

SEIKO, herrur, nr. 6923-5079, nr. 270365, stål, quartz, hardlexglas, dag, datum (defekt), integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

250 kr

Utrop: 25 kr

OMEGA, stoppur, 54 mm, Cal 8010 A (Lemania), Serie nr. 3278307, Ref nr. MG 6309, svart stål, mekanisk, nedräkning, 60 sek/10 min, ca 1966.

500 kr

Utrop: 550 kr

BENRUS, damur, 17 x 16 mm, Verk nr. 3920 9306, 14K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1935, länk i vitmetall, box.

900 kr

Utrop: 950 kr

CHRISTIAN BERNARD, damur, 19,5 x 19,5 (27,5) mm, Ref nr. 1402, Boett nr. IT 05347, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med stenar, läderband, viklås, ca 2000.

Utrop: 900 kr

Klocktillbehör Cartier

VIKLÅS, till Cartier herrur, stål, bredd 14 mm.

Utrop: 750 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

FAT, i läder, Sjöö Sandström, 140 x 135 x 43 mm.

375 kr

Utrop: 275 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex damur, Ref nr. 6917, silver/guldindex.

Utrop: 600 kr

FICKUR, 52 mm, Boett nr. 141081, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, defekt, ca 1910.

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boet nr. 1624988, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, monogram, ca 1900, fickurskedja i gulmetall.

Utrop: 550 kr

ELLISON, London, fickur, 41,5 mm, Serie nr. 416, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, defekt, ca 1820, fickurskedja i silver.

1 100 kr

Utrop: 500 kr

CHRONOMÉTRE, PHENIX, fickur, 49 mm, Cal 410, Boett nr. 10425, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1930, kedja i vitmetall.

Utrop: 500 kr

Klockor Invar

INVAR, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 218264, Boett nr. 152466, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

250 kr

Utrop: 300 kr

MORMORSUR, 34,5 mm, Boett nr. 296307, silver, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, ca 1900.

175 kr

Utrop: 200 kr

MORMORSUR, 33 mm, Boett nr. 77992, 14Km guld, cylindegång, skadad urtavla, motiv, bucklor, defekt hals, ca 1980.

Utrop: 900 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1325, Serie nr. 40069701, Ref nr. ST 192.0027, Boett nr. 192.0027, herrur, 35 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 1977.

900 kr

Utrop: 950 kr

Klockor Waltham

AMERICAN WALTHAM, fickur, 39,5 mm, Serie nr. 5745773, Boett nr. 110390, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, glasring saknas, ca 1892.

1 700 kr

Utrop: 950 kr

INDEPENDENT WATCH Co, Fredonia, N.Y, fickur, 52,5 mm, Serie nr. 208193, Boett nr. 185, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, glas saknas, ca 1881, kedja vitmetall.

850 kr

Utrop: 250 kr