41 - 60 av 179
1234...9 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 mars 2012

Klubbad för

Accessoarer Pennor

CROSS, blyerts, förgylld metall.

Utrop: 250 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, kulspetspenna, förgylld metall.

225 kr

Utrop: 250 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, blyertspenna, försilvrad metall, längd 13,5 cm.

175 kr

Utrop: 150 kr

Accessoarer Pennor

MONT BLANC, Masterpiece, reservoirpenna, stift i 14K guld, längd 14 cm.

1 200 kr

Utrop: 800 kr

Accessoarer Pennor

MONT BLANC, reservoirpenna, stift i 14K, längd 13 cm, svart skinnfodral, repor.

Utrop: 750 kr

Accessoarer Övrigt

CIGARRMUNSTYCKE, bärnsten, silver, längd 6,7 cm, troligen engelska stämplar, originaletui.

Utrop: 425 kr

Accessoarer Pennor

CROSS CONTOUR, kulspetspenna i krom och rött., i orginalask, extra patron.

200 kr

Utrop: 125 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Omega Mqg Co, Ref nr. G-400, gas, i vitmetall och imiterad krokodil, defekt, gasadapter, orginalask.

125 kr

Utrop: 150 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Ronson, gas, i förgylld metall,

Utrop: 150 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Ronson, Adonis, i krom och lack, gravyr , tygpåse

Utrop: 150 kr

Accessoarer Tändare

ST DUPONT, tändare, 1960-tal, förgylld metall, ref DT0375, höjd 4,8 cm

500 kr

Utrop: 600 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER TRINITY, tändare, förgylld metall och lack, nr e77763, med cert och box.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

Accessoarer Pennor

CARTIER TRINITY, kulspetspenna i förgylld metall och lack, nr b78334, med box.

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Tändare

RONSON gaständare, i förkromad metall.

150 kr

Utrop: 150 kr

Accessoarer Nyckelringar

BVLGARI, NYCKELRING, sterlingsilver, nr 2337, diameter 33 mm, vikt 11,5 g, sliten.

425 kr

Utrop: 450 kr

Accessoarer Plånböcker

BVLGARI, Sedelklämma,18K guld, lack, 5x2,5 cm, vikt 23,7 g.

Utrop: 10 000 kr

Kuriosa Gjutjärn

GJUTJÄRN, Skrin i Gjutjärn, svartllackerat, med motiv av gevär och änder, 20x8x3 cm, enligt uppgift Husqvarna gjuteri.

800 kr

Utrop: 300 kr

RAKHYVEL, Gilette, med etui, troligtvis tidigt 1900-tal.

100 kr

Utrop: 100 kr

3 MANSCHETTKNAPPAR, BROSCH, mässing, Sporrong, blå emalj, tre kronor.

500 kr

Utrop: 225 kr

Accessoarer Tändare

RONSON, varaflame, tändare, vitmetall, i orginalask, med instruktionshäften.

200 kr

Utrop: 200 kr