481 - 498 av 498
1...232425 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 februari 2012

Klubbad för

Smycken Slipshållare

SLIPSKLÄMMA, sterling silver, engelska stämplar med inskription "e-male", längd 5 cm, vikt 6,9 g.

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, gulmetall, odlade färgade sötvatten pärlor, längd 90 cm.

Utrop: 2 000 kr

SKED, sterling silver, ros i bärnsten, längd 11,5 cm, vikt 12,2 g.

Utrop: 500 kr

SKED, sterling silver, oval bärnsten, längd 12,5 cm, vikt 19,6 g.

650 kr

Utrop: 750 kr

Bild saknas

MANSCHETTKNAPPAR, silver, vikt 26,4 g, Ove johansson, Stockholm 1975.

300 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLRING, 18K vitguld vikt 2,5 g odlad pärla "Stigbert" stl, 17.5 mm

Utrop: 1 100 kr

RING, platina med svart pärla gammalslipad diamant ca 0,20 ctv stl, 16,75 mm vikt 2,2 g

1 400 kr

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE, 18K guld vikt ca 2.0 g snäckskals Camé

Utrop: 500 kr

RING, silver med bärnsten stl, 17,0 mm

125 kr

Utrop: 150 kr

BROSCH/HÄNGE 14K guldvikt ca 2,5 g med camé

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,06 ct, ca W/VS, svart onyx, svensk import, stl 17,25 mm vikt 1,9 g.

Utrop: 750 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 7 mm, längd 52 cm, silverlås med odlad pärla, PÄRLARMBAND, odlade pärlor 6,5mm, längd 21 cm, silverlås.

500 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, 2 runda fasetterade citriner, stift, vikt 2,5 g.

600 kr

Utrop: 650 kr

HÄNGE, gulmetall, granater, längd 5,8 g.

550 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, HÄNGE, förgyllt silver, granater, längd 45 cm, vikt 27,0 g, hänge i gulmetall, etui.

750 kr

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, ca 3-7 mm, lås i silver med strass, längd 45 cm.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, cz, vikt 1,6 g, stift

Utrop: 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, oval briljant ca 0,52 ct, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g.