181 - 186 av 186
1...8910 Gå till

Avslutad | Klockkvaliten – Lördag 12 maj 2012

Klubbad för

IWC, fickur, 48 mm, Cal 73 A, Serie nr. 664279, Boett nr. 745083, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla (6/10), innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1917.

5 200 kr

Utrop: 5 500 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-pan", Cal 561, Serie nr. 23815813, Ref nr. BA 168.004, Boett nr. 168004/14, herrur, 35,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla (9/10), läderband, originalspänne i 18K guld, ca 1966.

15 200 kr

Utrop: 13 000 kr

Klocktillbehör Böcker

HAANDBOG FOR URMAGERE, 3 halvfranska band på danska, tryckt 1948 i Köpenhamn, Nordisk forlag for videnskab og teknik.

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 751, Serie nr. 31948763, Ref nr. BA 168.016, Boett nr. 168.016, herrur, 35 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, urtavla i guld, skadad urtavla (8/10), läderband, originalspänne i doublé, ca 1969.

11 200 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 34 mm, Cal 475 SC, Ref nr. 44823, Boett nr. B498548, 14K guld, manuell, plexiglas, dag, datum, månad (defekt), skadad urtavla (6/10), läderband, ca 1948.

7 200 kr

Utrop: 4 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 1550, Serie nr. 3606408, Cal 1570, Verk nr. D129044, Boett nr. 1550, herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla (9/10), Oysterlänk (doublé, folded, flushfit), viklås, Ref nr. 7215, ca 1973.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr