41 - 60 av 510
1234...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 september 2012

Klubbad för

SMYCKESET, 3 delar, brosch och ett par örhängen, förgyllt silver, ametister, orientpärlor, Ungern ca 1930, vikt 25,8 g, stift, några pärlor skadade, låsmekanism på broschen trasig.

800 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserad 3,5-7,5 mm, längd 54 cm, silverlås, paste, säkerhetskedja i silver.

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, silver, markasiter, månsten, längd 4,5 cm, vikt 9 g, etui.

500 kr

Utrop: 225 kr

BROSCH, silver, treklöver, 3 hjärtslipade ametister, 2 orientaliska halvpärlor, längd 3,5 cm, tennlagning, vikt 7,5 g.

Utrop: 475 kr

HÄNGE, 18K guld, tigeröga, äpple, vikt 4,8 g.

Utrop: 1 000 kr

SMYCKESET 4 delar, förgyllt sterlingsilver, collier längd 42 cm, armband längd 19 cm samt ett par örhängen, stift, vikt 33,0 g.

500 kr

Utrop: 350 kr

SMYCKESET 4 delar, förgyllt sterlingsilver, collier längd 29 cm, armband längd 20,5 cm samt ett par örhängen, stift, vikt 27,6 g.

Utrop: 350 kr

SMYCKESET 4 delar, sterlingsilver, bärnsten, collier längd 40 cm, armband längd 20 cm samt ett par örhängen, stift, vikt 12,1 g.

400 kr

Utrop: 300 kr

RING, 20K guld, 3 briljanter ca 0,54 ctv, ca TW-W/SI-P1, stl 19,5 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, creoloer, stift, vikt 3,6 g.

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, korallkulor, 18K guldlås, längd 54 cm.

800 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, ametistkulor, pärlimmitationer, silverlås med ametist och odlade pärlor, längd 68 cm.

750 kr

Utrop: 275 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 carréslipade rubiner ca 0,25 ctv, 8 briljanter ca 0,12 ctv, ca W/VS, stift, vikt 2,3 g.

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, förgyllt silver med granater, vikt 7,7 g.

Utrop: 400 kr

BROSCH, 18K guld, safirer, orientaliska halvpärlor, omkring 1900, längd 3,0 cm, vikt 1,4 g, något sned, en safir med nagg.

Utrop: 700 kr

N.E. FROM, brosch, silver, blad, nål i gulmetall, vikt 6,6 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,15 ct, ca W/VS, längd 41 cm, vikt 4,7 g, Malmö.

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, silver, strass, clips, vikt 6,3 g.

250 kr

Utrop: 175 kr

FLORA DANICA, brosch, förgyllt sterlingsilver, Danmark, mått 6,5 x 3,5 cm, vikt 11,1 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

ALTON, armband, silver, Falköping 1961, längd 18,5 cm, vikt 12,2 g.

275 kr

Utrop: 225 kr