41 - 60 av 385
1234...20 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 oktober 2012

Klubbad för

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1, Boett nr. 3 180398, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, manuell, skadad urtavla, skadad boett, mineralglas, läderband, cert (ej ifyllt), ca 1984.

Utrop: 2 900 kr

SEIKO, Premier, Perpetual Calendar, Cal 6A32, Serie nr. 0N0487, Boett nr. 6A32-00R0, herrur, 40 mm, doublé, quartz, hardlexglas, datum, läderband, viklås, ca 2000.

1 900 kr

Utrop: 1 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16030, Serie nr. 9005191, Cal 3035, Verk nr. 1474499, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk (skadad), viklås, Ref nr. 62510 H-H/555, ca 1986.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, 3003, Cal 1504 K, Ref nr. 706 FT, Boett nr. 6199626, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1965.

Utrop: 4 500 kr

FICKUR, 49 mm, Ref nr. 45567, Boett nr. 872295, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

FICKUR, 43 mm, Boett nr. 22677, 18K guld, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1860.

3 400 kr

Utrop: 2 500 kr

FICKUR, 47,5 mm, Boett nr. 83264, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1880.

3 900 kr

Utrop: 2 500 kr

Klockor Bulova

BULOVA, Accutron, Spaceview H, Cal , Serie nr. , Ref nr. 214, Boett nr. E54027, herrur, 34,5 mm, doublé (10K gold filled), stämgaffel, plexiglas, ca 1967, metallänk ej original.

2 300 kr

Utrop: 1 100 kr

TAG HEUER, Professional Sports "Golf", Cal 1005, Serie nr. ERK7323, Ref nr. WAE1113.FT6004, herrur, 36,5 x 33 (37) mm, stål/titan, quartz, safirglas, datum, integrerat gummiband, cert (ej komplett), ca september 2008, box, ytterkartong.

5 500 kr

Utrop: 5 900 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor, Submersible, Chronometer, Cal OP III, Verk nr. 241583, Serie nr. E 322/500, Ref nr. PAM 00106, Boett nr. OP 6566 / BB 1057653, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, originallänk, viklås, cert, juni 2003, box, ytterkartong.

27 000 kr

Utrop: 29 000 kr

BREITLING, Chronomat, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 460276, Serie nr. 460276, Ref nr. A13352, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. C0502/300 A, ca 2002.

13 800 kr

Utrop: 14 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Control Geographic, Cal 929/3, Verk nr. 2743237, Serie nr. 0779, Ref nr. 142.880.922, Boett nr. 142.8.92, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, gångreservsindikator, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1996, box, ytterkartong.

Utrop: 36 000 kr

OMEGA, damur, 14,5 mm, Cal 650, Serie nr. 20825959, Ref nr. BA 511.146, Boett nr. 511146/231, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, Ref nr. 7006, längd 167-172 mm, totalvikt 19,5 gram, ca 1963, box.

Utrop: 5 500 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE, frackur, 41 mm, Boett nr. N1141A/271, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1960.

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

OMEGA, Seamaster 600, Cal 601, Serie nr. 22024742, Ref nr. ST 135.0011, Boett nr. 135.011, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965.

1 700 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Aluminium, Cal 220 (TEEE), Verk nr. 329621, Ref nr. AL 38 TA, Serie nr. L 74583, herrur, 38 mm, aluminium/gummi, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne i aluminium, ca 1998.

Utrop: 6 900 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1456, Serie nr. 55647481, PIC nr. 1362.10.00, Ref nr. DE 795.1203, Boett nr. 795.1203, damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (skadad), integrerad originallänk (halvstav), viklås, Ref nr. 6553/865, ca 1997.

Utrop: 6 500 kr

OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 562, Serie nr. 21853996, Ref nr. BA 166.020, Boett nr. 166020 SC, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1964.

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

OMEGA, damur, 15 mm, Cal 480, Serie nr. 14438262, Boett nr. 11375082/7059, 18K guld, manuell, safirglas (nagg), skadad urtavla, formverk, defekt, integrerad armlänk i 18K guld, totalvikt 21,0 gram, ca 1954.

Utrop: 5 500 kr

OMEGA, herrur, 34 mm, Cal 268, Serie nr. 19195004, Ref nr. OJ 14715, Boett nr. 14715 61, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1962.

Utrop: 3 900 kr