481 - 498 av 498
1...232425 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 november 2012

Klubbad för

Accessoarer Pennor

CROSS, Pennset, kulspets och blyerts, i svat metall, i orginaletui, gravyr

Utrop: 500 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, Kulspetspenna i förgylld och förkromad metall, i orginaletui, gravyr

Utrop: 250 kr

Accessoarer Pennor

Utrop: 250 kr

Accessoarer Pennor

PIERRE CARDIN, kulspetspenna i förkromad metall, i orginaletui, gravyr

175 kr

Utrop: 200 kr

Accessoarer Pennor

Caran d´Ache, Blyertspenna i silver, i orginaletui.

1 100 kr

Utrop: 750 kr

COLLIER, ÖRHÄNGEN, bergkristall, silver, längd 54,5 cm, krokar.

Utrop: 375 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld, halvpärlor, emalj, vikt 2 g,

Utrop: 1 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor ca 6,9 mm, vikt 1,5 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, 18K guld, odlad pärla ca 5,0 mm, 3 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, höjd 1,5 cm, vikt 1,5 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Tändare

ST DUPONT, tändare, förgylld metall kinalack i färger, ref nr 11BJF00.höjd 6 cm.

Utrop: 700 kr

COLLIER, bärnsten, doserat, vitmetallås, längd 54 cm.

275 kr

Utrop: 275 kr

ÖRHÄNGEN, bärnsten, silver, längd ca 4 cm, krok, vikt 7,4 g.

650 kr

Utrop: 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljanter ca 0,22 ctv, ca W/VS, stift, vikt 2,4 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

ARMRING/ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, filigran, bredd 2,4 cm, örhängenas längd 5 cm, stift ej silver, ej snurrebussar, vikt totalt 51,7 g.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad, 0,76 ct, IGI certifikat nr 1L124720, plomberad.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,13 ct, ca W/VS, nagg på rondisten, 4 mindre åttkantslipade diamanter, Juvel-Guld, Göteborg 1965, stl 17,75+ mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 1 200 kr

RING, sterlingsilver, delvis förgylld, Hallberg, Köping 1971, stl 16,25 mm, vikt 13,2 g.

400 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 9K guld, odlade sötvattenspärlor, bouton, ca 12 mm, stift.

Utrop: 300 kr