41 - 60 av 273
1234...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 december 2012

Klubbad för

KEDJA, 18K, vikt 12,9 g pansar längd 41 cm

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSRING, 18K guld, mediumslipad diamant ca 0,30 ct, ca TW/VS, Svenska stämplar, stl 18 mm, vikt 3,1 g, minimala nagg på rondist.

Utrop: 3 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 44 briljantslipade diamanter 34 baugetteslipade diamanter ca 2,20 ctv, ca TCr-Cr/VS-SI, vikt 8 g.

Utrop: 11 600 kr

ARMBAND, 18K guld, längd 21 cm, vikt 20,7 g.

Utrop: 7 000 kr

BROSCH/HÄNGE, 18K guld med snäckcamé, 4,1 x 3,2 cm, K&EC, Göteborg 1950, vikt 9,1 g.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, hjärta, 6 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, Smyckestudion, kedjans längd 41 cm, hängets höjd 2 cm, vikt 18,1 g.

Utrop: 6 700 kr

RING, 18K guld, 7 flanderslipade diamanter 0,73 ctv enlig gravyr, ca TW/VS, Smyckestudion, stl 16,5 mm, vikt 5,5 g, gravyr.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, lapis lazuli, vikt 8,0 g.

Utrop: 2 500 kr

RING, 14K vitguld, briljant 0,91 ct (enl gravyr), ca TW(F)/P1, 18 briljanter 0,11 ctv (enl gravyr), ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 4,3 g, etui.

Utrop: 18 800 kr

RING, 14K rodierat guld, 18 åttkantslipade och briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 5,1 g.

2 700 kr

Utrop: 3 100 kr

COLLIER, 18K guld, navetteformad lapis lazuli, navetteformad smaragd, längd ca 43 cm, vikt 28 g, etui, trasig ytterkartong.

7 500 kr

Utrop: 8 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 navetteformade lapis lazuli, 2 navetteformade smaragder, längd 2,9 cm, vikt 12,3 g, clips.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ovalt fasetterade rubiner, 32 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/ VVS-VS, stift, vikt 14,4 g.

Utrop: 5 700 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, Meisterstück solitaire platinum plated, kulspetspenna, modnr 38247, refnr IU2044929, originaletui, utterkartong.

2 400 kr

Utrop: 2 800 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, Meisterstück le Grand 146 platinum, reservoarpenna, refnr MGBG6YRX7, stift i 14K guld/vitguld, originaletui, ytterbox.

2 700 kr

Utrop: 2 400 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, Virginia Woolf limited edition 2057/16000, pennset, 3 delar, reservoarpenna, kulspetspenna, blyertspenna, förgylld metall, rubin, modnr 38006, originalask, ytterkartong.

6 300 kr

Utrop: 7 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld/guld, 6 briljanter ca 0,06 ctv, huggies, Golden Lady, vikt 6,5 g.

Utrop: 2 800 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, G B Shaw limited edition 8185/16000, reservoarpenna, platina pläterad, modnr M28773, stift i 18K vitguld, originaletui, ytterkartong.

3 300 kr

Utrop: 3 200 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, Virginia Woolf limited edition 9832/16000 reservoarpenna, förgylld metall, rubin, modnr 38003, stift i 18K guld, originaletui, ytterkartong.

2 400 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld, ovalt fasetterad smaragd, stl 18,75 mm vikt 7,6 g.

Utrop: 2 800 kr