1 - 20 av 167
123...9 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 januari 2014

Klubbad för

OMEGA, damur, 17 mm, Cal 483, Serie nr. 20757019, Boett nr. 643490/7126, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, formverk, integrerad originallänk i 18K guld, längd ca 160-164 mm, totalvikt 26,2 gram, ca 1963.

Utrop: 5 900 kr

LONGINES, herrur, 36 mm, Cal AS 22, Serie nr. 10876239, Ref nr. 6665, Boett nr. 253 / 6665-8, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1958, metallänk ej original.

2 000 kr

Utrop: 1 500 kr

LONGINES, mormorsur, 36 mm, Boett nr. 1488832, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, minutvisare saknas, monogram, bucklor, 1903.

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Rado

RADO, Integral, Serie nr. 02524527, Boett nr. 153.0283.3N, damur, 18 x 22 mm, high-tech ceramics, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, ej signerat urverk, originallänk, viklås, Ref nr. 04164, ca 1998.

Utrop: 3 700 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Nabucco, "Base 1000", Cal ETA 7753, Ref nr. 7900-SR-05207, Boett nr. V960854, kronograf, herrur, 46 mm, stål/rosa guld/titan/kolfiber, automatisk, safirglas, datum, gångreservindikator, glasbaksida, läderband, viklås, ca mars 2009, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 232/500). Manchettknappar + penna.

Utrop: 44 000 kr

OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 611, Serie nr. 21697606, Ref nr. CD 136.020, Boett nr. 136.020, herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1964, box, metallänk ej original.

3 600 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Seamaster Professional (1200 m/4000 Ft), Co-Axial, Chronometer, s.k. "PloProf", Cal 8500, Serie nr. 82042007, PIC nr. 224.30.55.21.01.001, Ref nr. SW 368.1200 , Boett nr. 368.1200, herrur, 55 x 48 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 94522003-54 HAB, cert, december 2009, specialbox.

Utrop: 37 000 kr

TISSOT, Ballade, Cal ETA 2824-2, Boett nr. C259/359, herrur, 31 x 31 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. C359.481/18R, ca 1999.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Alpina

ALPINA, fickur, 54 mm, savonett, Boett nr. 520690, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, innerlock i 14K guld, gravyr, bucklor, ca 1920.

Utrop: 5 400 kr

FICKUR, 52 mm, savonett, Boett nr. 274390, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1925.

Utrop: 4 300 kr

MORMORSUR, 33 mm, Boett nr. 209510, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1915.

Utrop: 1 400 kr

CERTINA, herrur, 34 mm, Cal 25-36, Ref nr. 5109.034, Boett nr. 498742, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

2 400 kr

Utrop: 2 500 kr

BKN, Nivaflex, herrur, 34 mm, Cal AS 1430, Boett nr. 141617, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

Utrop: 2 800 kr

FICKUR, 48,5 mm, savonett, Boett nr. 268572, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1900, chatelaíne i gulmetall.

Utrop: 3 800 kr

Klockor Gucci

GUCCI, Bamboo, Ref nr. 6800L, Boett nr. 0085320, damur, 16 x 22 (36) mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk i stål/läder, ca 2005.

Utrop: 1 900 kr

MONARD, mormorsur, 35 mm, Boett nr. 21544, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, emaljmönster, bucklor, ca 1900, brosh i gulmetall.

Utrop: 2 900 kr

MORMORSUR, 32 mm, Boett nr. 5238, 18K guld, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, innerlock i 18K guld, emaljmotiv (porträtt på två sidor), ca 1860, nyckel, etui.

4 600 kr

Utrop: 2 600 kr

OMEGA, herrur, 34,5 mm, Cal 601, Serie nr. 32650301, Ref nr. BA 131.541, Boett nr. 1181 / 131.541, 18K guld, manuell, plexiglas, logotyp på urtavlan, skadad urtavla, gravyr, ca 1973.

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 286, Serie nr. 21075509, Ref nr. BA 131.009, Boett nr. 131.009, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1963.

Utrop: 3 900 kr

Klockor Zodiac

ZODIAC, V-Wolf (300M/1000FT), Boett nr. Z02306/01640, herrur, 40 mm, stål, quartz, mineralglas, dag, datum, originallänk, viklås, ca 2005, box, ytterkartong.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr