41 - 60 av 344
1234...18 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 april 2014

Klubbad för

LONGINES, Jamboree, Cal 280, Serie nr. 10626688, Ref nr. 6884, Boett nr. 6884-1/311, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1957.

1 900 kr

Utrop: 1 200 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 METERS), Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. ERV3265, Ref nr. CAF2112, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. FAA024/3107 G, ca 2007, box, ytterkartong.

7 500 kr

Utrop: 7 900 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso, Classique, Ref nr. 252.8.08, Serie nr. 2224097, herrur, 23 x 33 mm, stål, quartz, safirglas, läderband, viklås, ca 2004.

Utrop: 15 000 kr

CARTIER, Basculante, Cal 060 (Frederic Piguet 6.10), Ref nr. W1011358, Boett nr. 50892PB / 2390, herrur, 25,3 x 31,1 mm, stål, manuell, safirglas, vändbar boett, cabochonslipad safir, läderband, viklås, cert, augusti 1999, box.

Utrop: 18 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, "Turn-O-Graph", Chronometer, Ref nr. 16263, Serie nr. K201719, Cal 3135, Verk nr. 5581420, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, vridbar glasring, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 H 18-O10/455B, cert, maj 1991, box, ytterkartong.

Utrop: 25 000 kr

BREITLING, Chronomat, Cal ETA 7750, Serie nr. 86774, Ref nr. 81.950 / B13047, kronograf, herrur, 40,5 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, utbytesverk, UTC, Serie nr. 7125, Ref nr. B61072, bicolour, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 1990, box, ytterkartong.

Utrop: 15 000 kr

BREITLING, for Bentley, Flying B, Chronometer, Cal 16 (ETA 2892 A2), Verk nr. 2157849, Serie nr. 2157849, Ref nr. A28362, Boett nr. 4806 BB3, herrur, 34,5 x 39 (51,4) mm, stål, automatisk, safirglas, digital timvisning, liten sekundvisare, läderband, originalspänne, cert, februari 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 27 000 kr

BREITLING, SuperOcean Héritage Chronographe, Chronometre, Cal 23 (ETA 7753), Verk nr. 2431523, Serie nr. 2431523, Ref nr. A23320, Boett nr. 1909 B3, kronograf, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband, viklås, cert, januari 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 186/1000).

Utrop: 26 000 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Ferrari, Cal 2280-731, Serie nr. 79, Ref nr. 8020, kronograf, herrur, 38 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk i stål/guld, viklås, cert, maj 1998, box (skadad).

Utrop: 21 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 1500, Serie nr. 1285813, Cal 1560, Verk nr. D63036, Boett nr. 1500, herrur, 34 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 1 66/57, cert, juni 1970, tillverkad andra kvartalet 1965, box.

Utrop: 15 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso Classique, Cal 846, Serie nr. 1679847, Ref nr. 250.840.862 B, Boett 250.8.86, herrur, 23,5 x 33 (38,5) mm, stål, manuell, safirglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 2000.

Utrop: 15 000 kr

Klockor Roamer

ROAMER, damur, 21 mm, Boett nr. 475.8620, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

Utrop: 1 300 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Flamenco, Ref nr. 5570, Boett nr. Z 493490, herrur, ca 36 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2004.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

LEVRETTE, fickur, 47,5 mm, Boett nr. 611006, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1920.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

LONGINES, fickur, 49 mm, Cal 19.75 N, Serie nr. 2876896, Boett nr. 2876896, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1912.

3 400 kr

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, damur, 17 x 17 mm, Cal 485, Serie nr. 28576594, Ref nr. BC , Boett nr. 8214/B46308, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, formverk, diamantkrans (32 st. 8/8, ca TW/VVS-VS, ca 0,32 ctv), integrerad originallänk, Ref nr. 811.827, längd 170-178 mm, totalvikt 38,4 gram, ca 1969.

Utrop: 7 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, "Bark Finish", Ref nr. 18078, Serie nr. 8443447, Cal 3055, Verk nr. 0746319, Boett nr. 18000, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, urtavla i lapis lazuli, skadad urtavla, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8723-I/55, totalvikt 142,9 gram, ca 1986, box.

71 000 kr

Utrop: 55 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1430, Serie nr. 47599966, Ref nr. ST 196.0251, Boett nr. 196.0251 / 396.0956, herrur, 33 mm, stål, quartz, mineralglas (skadat), datum, skadad urtavla, ca 1985, metallänk ej original.

Utrop: 1 000 kr

TISSOT, damur, 26,5 mm, Boett nr. G623330, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr (För nit och redlighet i rikets tjänst", läderband, originalspänne i doublé, ca 2008, box.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 31281538, Ref nr. ST 135.041, Boett nr. 135.041, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1969.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr