41 - 60 av 460
1234...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 april 2014

Klubbad för

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, gulvit kvarts, röd kvarts, lås i sterlingsilver, längd 45 cm.

Utrop: 175 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, vita, färgade gula och bruna, bergkristaller och citriner, 4-radig, lås i vitmetall, längd 42 cm.

200 kr

Utrop: 225 kr

ENSTENSRING, 18K guld/palladium, briljantslipad diamant ca 0,10 ct, ca TCr(I)/VS, stl 16,75+ mm, vikt 4,0 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad rosa safir ca 0,65 ct, längd 42 cm, vikt 2,9 g.

1 000 kr

Utrop: 850 kr

ÖRHÄNGEN, silver/förgylld yta, vikt 8,3 g, skruvmekanism.

Utrop: 150 kr

RING, 18K vitguld, 2 droppslip blå safirer ca 0,41 ct samt 0,44 ct, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,05 ct W(H)/SI, stl 16mm 3,6 g, nagg på safirer och diamanter.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Fotoramar

CARTIER, fotoram, försilvrad och förgylld metall, 16,5x13 cm, originaletui.

450 kr

Utrop: 250 kr

Accessoarer Pennor

CARTIER, kulspetspenna, förgylld metall, refnr C58936, originaletui.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER, tändare, förgylld metall refnr C92941, certifikat, originaletui, ytterkattong.

1 200 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER, tändare, svart resin, förgyllda detaljer, refn C12030, cert, originaletui, ytterkartong.

650 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW(G)/VS, huggies, vikt 3,7 g.

1 900 kr

Utrop: 1 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 5,54 mm-4,78 mm, kulor gulmetall, längd 102 cm.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 10 x 7 mm, buttonformade, lås i sterlingsilver, längd 45 cm.

800 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Pennor

MONT BLANC, blyertspenna, Meisterstück, silver/förgylld metall, EC 107131, servicemanual, putsduk, box, ytterkartong.

1 300 kr

Utrop: 700 kr

Accessoarer Övrigt

BOX MONT BLANC pennbox, svart, längd 19,5 cm, bredd 7,7 cm.

100 kr

Utrop: 125 kr

Accessoarer Pennor

MONT BLANC, blyertspenna, Meisterstück GK 1626708 box, ytterkartong, sericemanual.

1 600 kr

Utrop: 700 kr

2 KONFEKTSKEDAR silver, genombrutet skaft, Norge, längd 137 mm, vikt 46,5 g.

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Pärlor

2 SOUTH SEAPÄRLOR, vit 10,3 mm, grå 12,1 mm.

Utrop: 1 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, vita stenar, längd 160 cm.

Utrop: 225 kr

COLLIER, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, bruna, gul och vit kvarts, längd 60 cm.

Utrop: 225 kr