341 - 347 av 347
1...161718 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 december 2014

Klubbad för

BOCTOK, CCCP, herrur, 41 mm, Boett nr. 123366, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1980.

600 kr

Utrop: 375 kr

Klockor Viking

VIKING, fickur, 48 mm, Cal 530, Boett nr. 1185837, silver, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1925.

375 kr

Utrop: 275 kr

FICKUR, 50 mm, ryskt, Cal 3602, Serie nr. 511183, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, motiv, ca 1980.

Utrop: 200 kr

FICKUR, 37,5 mm, Boett nr. 21547, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880.

275 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 32 mm, Cal 260, Ref nr. 18650, Boett nr. 270141, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, delar saknas, skadad boett, ca 1955.

Utrop: 475 kr

Klocktillbehör Rolex

ROLEX SUBMARINER STORY, Special Edition, skriven av Mondani / Ravagnani, 262 sidor, engelska/italienska, tryckt 2010 i en upplaga om 500 exemplar, signerad.

Utrop: 4 100 kr

Klocktillbehör Rolex

ROLEX GALLERY, skriven av Giorgia E Guido Mondani, 231 sidor, engelska / italienska / franska / tyska / spanska, tryckt 2010.

Utrop: 900 kr