1 - 20 av 295
123...15 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 mars 2015

Klubbad för

must de CARTIER, VLC, Boett nr. 17 000148, herrur, 30 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, integrerat läderband, originalspänne, ca 1990.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Les Classique, Serie nr. AJ98035, Ref nr. LC1012, damur, 25 mm, stål, quartz, safirglas, datum, diamanter på urtavla (3 st. 8/8), skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 2008.

Utrop: 1 900 kr

MICHAEL KORS, Hunger Stop Oversized Runway , Ref nr. MK8315, kronograf, unisex, 48 mm, gulmetall, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2014, box, ytterkartong.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69178, Serie nr. 9435019, Cal 2135, Verk nr. 523743, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, Presidentlänk (skadad), viklås, Ref nr. 8570F/68 B, totalvikt 71,5 gram, cert, juli 1986, plånbok.

Utrop: 28 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 179174, Serie nr. W1754883, Cal 2235, Verk nr. 70M649K0, Boett nr. 2320, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 63130-OEF/OYC+8EX, cert, november 2011, box, ytterkartong.

56 000 kr

Utrop: 39 000 kr

Klockor Glashütte

GLASHÜTTE, Original, Senator Sixties, Cal 39-52, Verk nr. 70478, Serie nr. 03091, Ref nr. 39-52-01-02-04, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, september 2013, box, ytterkartong.

Utrop: 28 000 kr

must de CARTIER, VLC, 122487, Ref nr. 590004, damur, 24 mm, förgyllt silver (Vermeil), quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne, cert december 1994.

Utrop: 4 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116200, Serie nr. M262086, Cal 3135, Verk nr. 3 1955059, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72200-E08, ca 2007, box.

Utrop: 35 000 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor 1950, 3 Days, GMT, Cal P. 9001, Verk nr. 006745, Serie nr. M1874/3000, Ref nr. PAM00320, Boett nr. OP6817 / SM3015502, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, 24-timmarsvisning, läderband (extra läderband, gummiband), originalspänne, cert, april 2011, box, ytterkartong.

48 000 kr

Utrop: 39 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Calendar, Cal 924, Verk nr. 3623161, Ref nr. JLQ151842A, Boett nr. 2517374, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, liten sekundvisare, gångreservindikator, läderband, viklås, cert, oktober 2010, box, ytterkartong.

42 000 kr

Utrop: 42 000 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 METERS), Serie nr. RWC5566, Ref nr. WAF1416.BA0813, Boett nr. WAF1416, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas (skadat), datum, pärlemorurtavla med diamanter (10 st. 8/8), briljantkrans (35 st. TW/VVS, ca 0,54 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. FAB026-D-L6/3111 G, ca 2005, box, ytterkartong.

10 200 kr

Utrop: 8 000 kr

REGINA, fickur, 49,5 mm, Boett nr. 21437, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915, fickurskedja i gulmetall, etui (J.W. Grönbäck, Stockholm).

2 800 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Tema, Serie nr. Z771450, Ref nr. 5897, damur, 20 x 25,5 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (30 st. 8/8), integrerad originallänk viklås, Ref nr. K299, ca 1999, box (ej komplett).

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

BREITLING, Wings (100 M/330 FT), Chronometre, Cal 10 (ETA 2892A2), Serie nr. 428559, Verk nr. 428559, Ref nr. B10350, Boett nr. 4901B4, herrur, 37,6 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, Roleauxlänk (stål/guld), viklås, ca 2001.

Utrop: 11 000 kr

MICHAEL KORS, Blair, Ref nr. MK-5165, Boett nr. 111403, kronograf, damur, 39 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, strass, originallänk, viklås, ca 2013, box.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, herrur, 34 mm, Cal 511, Serie nr. 16814532, Boett nr. 238670 / 7090 / 7101, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, längd 180-185 mm, totalvikt 59,1 gram, ca 1958, box (ej tidsenlig).

Utrop: 16 000 kr

must de CARTIER, 21, Cal 690, Boett nr. 901133609, damur, 28 mm, bicolour, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, ca 1990, box.

Utrop: 4 900 kr

LONGINES, Dolce Vita, Cal ETA 251.471, Ref nr. L5.656.4, Boett nr. 29369161, kronograf, herrur, 28 x 33,5 (42) mm, stål, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, originallänk, viklås, Ref nr. 27645/EB, ca 2000, box.

Utrop: 4 200 kr

TAG HEUER, 6000 (200 METERS), Cal ETA 2000 (1.96), Serie nr. 6505, Ref nr. WH234, damur, 29 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås i 18K guld, Ref nr. FC 5007, ca 1995, box.

Utrop: 21 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 1500, Serie nr. 4148674, Cal 1570, Verk nr. D111029, Boett nr. 1500, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1975.

15 000 kr

Utrop: 13 000 kr