701 - 707 av 707
1...343536 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 19 december 2015

Klubbad för

ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter 0,24 ctv, ca TW(G)/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,4 g, gravyr.

4 900 kr

Utrop: 5 500 kr

ARMBAND, 14K rodierat guld, navetteslipad diamant ca 0,35 ct, ca LY/VS, 25 diamanter ca 0,15 ctv, längd 16,5 cm, vikt 4,6 g, ett fåtal mindre stenar med mindre skador och nagg.

Utrop: 2 000 kr

VAN CLEEF & ARPELS ring, 18K guld, prinsesslipad diamant ca 0,40 ct, ca TW(F)/VVS2, 36 briljanter ca 0,50 ctv, ca River-TW(E-F)/VS, # CL 2488, stl 16,25+ mm (51), vikt 3,6 g, tygpåse VC&A.

21 500 kr

Utrop: 24 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 121 briljantslipade diamanter ca 14,77 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, doserade, längd 40 cm, vikt 21,3 g.

Utrop: 210 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Southsea pärlor ca 15 x 15,3 mm, 34 briljantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca Cr-TCape/VS, stift, längd 5,8 cm, vikt 18,7 g.

Utrop: 19 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 skurna ametister, 12 briljanter ca 0,74 ctv, ca TW-TCR/ VS-SI, höjd 3,5 cm, vikt 12,2 g.

Utrop: 11 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 3,0-7,5 mm, off round, doserat, lås i silver, längd 54 cm.

475 kr

Utrop: 500 kr