21 - 40 av 525
123...27 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 december 2015

Klubbad för

OMEGA, Seamaster 600 Genève, Cal 601, Serie nr. 25892102, Ref nr. ST 135.011, Boett nr. 135.011, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1967.

3 200 kr

Utrop: 1 400 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 613, Serie nr. 32719222, Ref nr. CD 136.020, Boett nr. 136.020 SP, herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1970.

4 600 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Genève, Cal 613, Serie nr. 32710064, Ref nr. ST 136.041, Boett nr. 136.041, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1970.

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Constellation, Electronic (f300Hz), Chronometer, Cal 1250, Serie nr. 34795379, Ref nr. JD 198.002, Boett nr. 198.002, herrur, 35,5 x 35,5 mm, doublé (40 micron), stämgaffel, plexiglas, datum, defekt, läderband, originalspänne, ca 1972.

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, Constellation, Electronic (f300Hz), Chronometer, Cal 1250, Serie nr. 34843034, Ref nr. ST 198.027, Boett nr. 198.0027, herrur, 35,5 x 35,5 mm, stål, stämgaffel, mineralglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1972.

2 300 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 1021, Serie nr. 37368088, Ref nr. CD 168.0057, Boett nr. CD 168.0057, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, safiriglas, dag, datum, läderband, originalspänne, ca 1973.

3 800 kr

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1530, Serie nr. 58177255, PIC nr. 7910.11.91, Ref nr. BA 196.750, Boett nr. 1967500, herrur, 32,5 mm 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, cert, december 2002, box, ytterkartong.

5 100 kr

Utrop: 5 400 kr

ZENITH, herrur, 34,5 mm, Cal 2572 PC, Boett nr. 01-1542-380, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1974, box.

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr

Klockor Ebel

EBEL, herrur, 34,5 mm, Cal 130, Boett nr. 1130957 / 112, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 35 mm, Cal 127, Serie nr. 6973, Ref nr. 18241, Boett nr. 3173167, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1957.

650 kr

Utrop: 1 000 kr

WITTIG, A Halberstadt, fickur, 41 mm, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, ytterboett, 49,5 mm, silver, tillverkad i repousséteknik, ca 1770.

1 900 kr

Utrop: 1 400 kr

IWC, "C.G. Benediktsson, Stockholm", fickur, 51,5 mm, Cal 57, Serie nr. 301502, Boett nr. 321586, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, urverk ej signerat, ca 1904.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Vacheron Constantin

VACHERON CONSTANTIN, Geneve, fickur, 55 mm, Serie nr. 375088, Boett nr. 4203990, doublé, ankargång, vargtänder, skadad urtavla, defekt, ej signerad boett, mönster, bucklor, ca 1916.

2 100 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 3851531, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1907.

Utrop: 4 500 kr

UNION, fickur, 51 mm, Serie nr. 29813, Boett nr. 29813, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, glas löst, gravyr, bucklor, ca 1900.

2 900 kr

Utrop: 2 700 kr

MONARK, Ch.F. Tissot & Fils, Locle, fickur, 52 mm, savonett, Boett nr. 399051, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

5 100 kr

Utrop: 4 900 kr

ZENITH, fickur, 49,5 mm, Serie nr. 2373022, Boett nr. 356370 / 36, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1935.

3 300 kr

Utrop: 2 500 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, herrur, 35 mm, Cal 1412 UD, Serie nr. 4746487, Boett nr. 4578107, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, gravyr, läderband, originalspänne, ca 1963.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Formex 4Speed

FORMEX 4SPEED, AS 1500 (100 METERS / 330 ft), Cal ETA 7750, Boett nr. 15009.8050, kronograf, herrur, 44 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, läderband, viklås, ca 2008, box. Limiterad och numrerad (Nr. 200/499).

Utrop: 7 900 kr

Klockor Oris

ORIS, Aquis Depth Gauge, (50 BAR / 500M), Cal 733 (SW 200-1), Serie nr. 32 42629, Ref nr. 01.733.7675.4154, Boett nr. 7675, herrur, 48 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, djupmätare, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 07.8.26.01PEB-F03, gummiband, viklås, Ref nr. 07.34.20.40.EB, rengöringskit, cert, november 2013, box, ytterkartong.