41 - 60 av 608
1234...31 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 december 2015

Klubbad för

Klockor Revue Thommen

REVUE, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 2929531, silver, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1930.

275 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 53 mm, Serie nr. 5189770, Boett nr. 5859794, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1915.

1 100 kr

Utrop: 500 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 18.69Z, Serie nr. 5205612, Boett nr. 5205612, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1933, läderpåse.

750 kr

Utrop: 500 kr

FICKUR, 47,5 mm, Boett nr. 8845-34, silver, cylindergång, skadad urtavla, defekt, boetten signerad Solide, motiv, ca 1900.

HAVILA WATCH Co, Genève, fickur, 55 mm, Serie nr. 119431, Boett nr. 51080, silver, ankargång, skadad urtavla, 1925.

300 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Chopard

L.U.C, Bikupan, "A.F.Norberg Filipstad", fickur, 50 mm, Boett nr. 62283, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890.

225 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Invar

INVAR, fickur, 47 mm, Serie nr. 316565, Boett nr. 307682, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1915.

150 kr

Utrop: 450 kr

OMEGA, fickur, 50 mm, "Röd tolva", Serie nr. 4161946, Boett nr. 4812506, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1912.

600 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Favre-Leuba

FAVRE-LEUBA, Genève, frackur, 43 mm, Cal AV 423, Boett nr. 00187/4044, doublé (20 micron), ankargång, skadad urtavla, monogram, ca 1970.

425 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Perfecta

PERFECTA, frackur, 43 mm, Cal Unitas 600, Boett nr. 44743, doublé (20 micron), ankargång, skadad urtavla, ca 1970.

325 kr

Utrop: 250 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2342426, Boett nr. 3073484 / 5342, silver, ankargång, defekt, skadad urtavla, bucklor, ca 1920, fickurskedja i metall.

375 kr

Utrop: 200 kr

L.U.C, mormorsur, 37 mm, Boett nr. 2418, silver, cylindergång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, ca 1895, fickurskedja i metall.

225 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Eterna

ETERNA, fickur, 49,5 mm, Serie nr. 2186654, Boett nr. 2119682, silver, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, ca 1930.

325 kr

Utrop: 300 kr

EDEN, 50 mm, fickur, Boett nr. 3940.08, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1935.

175 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1350, Serie nr. 41054904, Ref nr. MD 591.0021, Boett nr. 591.0021, damur, 24 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne, ca 1978.

600 kr

Utrop: 300 kr

ZENITH, damur, 26 mm, Cal ETA 2671 AF, Boett nr. 20-0130-485, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1973.

650 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Omega

ORIGINALLÄNK, till Omega herrur, stål, bredd 9,5-23/16 mm, längd 155-175 mm, Ref nr. 1186/215, viklås, ca 1973.

600 kr

Utrop: 600 kr

CERTINA, herrur, 33 mm, Ref nr. 115.1088.41, stål, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1985.

500 kr

Utrop: 300 kr

TISSOT, Seastar Seven, Cal 2451, Serie nr. 18191289, Boett nr. 41524 / 42524-4X, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1973.

1 200 kr

Utrop: 300 kr

CERTINA, DS-2, Cal 25-661, Ref nr. 5201.300, Boett nr. 7727458, herrur, 37,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

850 kr

Utrop: 700 kr