381 - 400 av 404
1...192021 Gå till
Sortering

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 augusti 2016

Klubbad för

Klockor Zenith

ZENITH, fickur, 54 mm, Serie nr. 2240711, Boett nr. 3022967 / 1631, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1918.

950 kr

Utrop: 500 kr

Visa vara

Klocktillbehör Övriga klockor

BOX, till Ernest Borel damur, blått, 89 x 89 x 34 mm, skadat.

50 kr

Utrop: 75 kr

Visa vara

Klockor Övriga klockor

DAMUR, 10 x 23 (31) mm, Boett nr. 864984, stål (staybrite), manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, diamanter på boetten (6 st. 8/8, en skadad), ca 1940.

100 kr

Utrop: 250 kr

Visa vara

Klockor Tissot

TISSOT, PR 50, Boett nr. J126/226K, damur, 25 mm, bicolour, quartz (går ej), safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1995.

175 kr

Utrop: 250 kr

Visa vara

Klocktillbehör Fickur

ETUI, till fickur, brunt, 111 x 95 x 28 mm, (N.L. Svensson, Ur & Guldsmedsaffär, Göteborg).

425 kr

Utrop: 125 kr

Visa vara

Klocktillbehör Fickur

ETUI, till fickur, brunt, 69 x 89 x 28 mm, skadat.

150 kr

Utrop: 75 kr

Visa vara

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJA, gulmetall, längd 273 mm.

200 kr

Utrop: 75 kr

Visa vara

Klockor Cartier

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 156188, damur, 21 x 20 (28) mm, förgyllt silver, manuell, skadad urtavla, defekt, skadad boett, OBS: totalskadat glas/urtavla, läderband, originalspänne, ca 1985.

600 kr

Utrop: 200 kr

Visa vara

Klocktillbehör Rolex

GLASRING, "fluted bezel", till Rolex, herrur, 40 mm, 18K guld, vikt 11,8 gram, passar sexsiffrig referens.

Återropad

Utrop: 5 400 kr

Visa vara

Klockor Zenith

ZENITH, fickur, 51 mm, savonett, Serie nr. 2880076, Boett nr. 8044992, doublé, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, gravyr, monogram, ca 1929.

550 kr

Utrop: 200 kr

Visa vara

Klockor Roamer

ROAMER, Stingray, Boett nr. 469-1230.001, damur, 22 x 22 (28,5) mm, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

Återropad

Utrop: 150 kr

Visa vara

Klockor Övriga klockor

HELLAS, Antimagnetic, Boett nr. 2182141, damur, 24 mm, doublé, manuell, plexiglas, datum, ca 1950.

50 kr

Utrop: 100 kr

Visa vara

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual Datejust herrur, silver/index.

Återropad

Utrop: 650 kr

Visa vara

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual Day-Date II, herrur, svart/rosé index, skadad (9/10), inklusive visare, passar till Ref nr. 218235, ca 2015.

1 200 kr

Utrop: 650 kr

Visa vara

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual Day-Date II, herrur, koppar/svarta romerska siffror, skadad (9/10), passar till Ref nr. 218235, ca 2015.

650 kr

Utrop: 650 kr

Visa vara

Klockor Zenith

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2410143, Boett nr. 3190815 / 4449, silver (800), ankargång, skadad urtavla, visare saknas, bucklor, ca 1919.

900 kr

Utrop: 500 kr

Visa vara

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBIT, till Rolex herrur Oysterlänk, stål/guld, bredd 15,5 mm, inklusive skruv.

600 kr

Utrop: 650 kr

Visa vara

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex OP Day-Date (T SWISS MADE T) herrur, champagne/index, skadad (7/10), passar Ref nr. 18038 och Ref nr. 18238.

Återropad

Utrop: 600 kr

Visa vara

Klockor Universal

UNIVERSAL, Geneve, damur, 18,5 mm, Cal 501, Boett nr. 45539/2, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

150 kr

Utrop: 150 kr

Visa vara

Klocktillbehör Jaeger-LeCoultre

VIKLÅS, till Jaeger-LeCoultre damur, 18K vitguld, bredd 12 mm, läderband.

Återropad

Utrop: 4 400 kr

Visa vara

Om auktionen