41 - 60 av 589
1234...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 december 2016

Klubbad för

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, navettslipad, 1,26 ct, inneslutning som når ytan.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 1,34 ct.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 1,74 ct.

800 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, ovalslipade, 90 ctv.

Utrop: 2 000 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, borrade, 98,9 ctv.

Utrop: 4 500 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipade, 40,41 ctv, sprickor.

325 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, cabochonslipade, 9,62 ctv.

375 kr

Utrop: 250 kr

4 DIAMANTER, 0,33 ct totalt (ca 0,08 ct/st), briljantslipade, TW/VS, en sten är SI och har ett mycket litet nagg.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 7.4-8,.5 mm, off round, längd 254 cm, vikt 215,8 g.

2 400 kr

Utrop: 1 300 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, ovalslipad, 3,79 ct.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, ovalslipade, 2 st, 4,91 ctv.

Utrop: 4 500 kr

JOHAN FREDRIK HARTMAN, ljusstakar, 1 par, silver, i form av en lyra med kerub, på oval fot med palmettebård, Empire, Vasa, Finland 1828, totalvikt 621,7 g, fylld fot, 1 ljusstake med lagningar och skador.

5 100 kr

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, droppslipad, 1,65 ct, inneslutningar som når ytan på stenens baksida.

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, 2 st 4,03 ctv.

Utrop: 2 000 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipade, 2 st, 5,2 ctv, nagg.

Utrop: 3 400 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipade, 2 st, 5,10 ctv, nagg.

Utrop: 4 500 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 5,19 ct, nagg på ett av hörnen.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 0,99 ctv.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 1,65 ct.

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 1,5 ct, nagg och spricka.

400 kr

Utrop: 500 kr