21 - 40 av 509
123...26 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 februari 2017

Klubbad för

Klocktillbehör Rolex

TESKED, Rolex / Bucherer, Lucerne, vitmetall, ca 1965.

1 100 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Longines

LÄDERBAND, till Longines herrur, svart, bredd 18/16 mm, originalspänne i doublé.

550 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Rolex

SKRUVMEJSEL, till Rolex, Ref nr. 2100.

1 600 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

BOETTKNIV, Etic.

150 kr

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Rolex

DYKFÖRLÄNGNING, till Rolex Submariner Fliplocklänk, bredd 15,5 mm, OBS: skruv saknas.

225 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

VERKTYG, Bergeon, boetthållare.

175 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

LÄNKAR, 4 st, till herrur, i metall.

75 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Edox

ORIGINALSPÄNNE, till Edox herrur, vitmetall, bredd 14 mm.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Eterna

ORIGINALSPÄNNE, till Eterna herrur, doublé, bredd 14 mm.

225 kr

Utrop: 175 kr

Klocktillbehör Seiko

ORIGINALSPÄNNE, till Seiko herrur, stål, bredd 15 mm.

125 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

GUMMIBAND, till herrur, svart, bredd 18/16 mm, spänne i vitmetall.

300 kr

Utrop: 100 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 1892736, Boett nr. 3066886 / 8780, silver (800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1915.

1 000 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 3129268, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1902.

950 kr

Utrop: 400 kr

MORMORSUR, 33 mm, Boett nr. 352155, silver (800), cylindergång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1900.

100 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA, damur, 17 mm, Cal 481, Serie nr. 15919254, Ref nr. DW 2789, Boett nr. 2789-10, doublé (80 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1957.

600 kr

Utrop: 250 kr

ZENITH, fickur, 54 mm, Serie nr. 1531464, Boett nr. 3020376/312, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, ca 1913.

1 100 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, "Rödtolva", Serie nr. 4497799, Boett nr. 5264807, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, motiv, monogram, bucklor, ca 1914.

800 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4586590, Boett nr. 5383472, silver, (0,800), ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1915.

650 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Hampden

HAMPDEN, mormorsur, 33 mm, savonett, Serie nr. 1529780, Boett nr. 4907123, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, motiv, ca 1900, kedja i gulmetall.

225 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 5263618, Boett nr. 6023564, silver (0,800), ankargång, sekundvisare saknas, skadad urtavla, bucklor, ca 1918.

350 kr

Utrop: 350 kr