1 - 3 av 3
Just nu klubbas Pant online. Gå in här

Avslutad | Aficionado – Torsdag 12 januari

Klubbad för

Medaljer Ordenstecken

KOMMENDÖRSTECKEN, förgyllt silver, Vita Rosens Orden, emalj, Finland, bredd 50 cm, vikt med hela bandet 67,4 g, originaletui.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

Medaljer Ordenstecken

KOMMENDÖRSTECKEN, 18K guld, St Olavs Orden, emalj, Norge, vikt med hela bandet 48,6 g, bredd 60 mm, mindre buckla.

Medaljer Ordenstecken

KOMMENDÖRSTECKEN, 18K guld, Dannebrogeorden, emalj, Danmark, bredd 40 mm, vikt med hela bandet 46,1 g, originaletui, troligen 1919, stämplad Christian F Heise.