Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund
5 000 kr 2017-06-03 13:16:31 185177

Auktionsnr: 15

Varunr: 1 322 732

Silver

Skål

DAVID ANDERSEN, bägare på fot, no 3836, sterlingsilver, klockformad med svart, silvrig och grön guilloche emalj, förgylld stjärnbård, dekorerad med dansande menader hållandes vinrankor, rund sockel med fyra avsmalnande fötter, Art Deco, Oslo circa 1920-tal, höjd 11,5 cm, diameter 12,0 cm, vikt 402,8 g, emaljskador, buckla på fot, invändig gravyr.

5 000 kr

Klubbad till budgivare: 185177

Valuta

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.