341 - 347 av 347
1...161718 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 april 2017

Klubbad för

BESTICKSERVIS, 58 delar, Rosenholm, silver,14 bordsgafflar, 12 bordsskedar,12 fiskknivar, 1 tesked, 4 kaffeskedar, 1 tårtspade, 14 bordsknivar med stålblad, Gab, Eskilstuna, totalvikt ca 2900 g.

8 400 kr

Utrop: 9 200 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, gammalslipad diamant ca 0,80 ct, ca TCape/SI, stl ca 16,5 mm, vikt 8,8 g, nagg.

Utrop: 9 000 kr

BROSCH, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, höjd 5 cm, vikt 22,6 g.

Utrop: 7 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljanter ca 0,72 ctv, TCr-TCa/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 6 200 kr

ARMBAND, 14K guld, 43 briljanter ca 1,72 ctv, ca TCa-Ca/ VS-P1, längd 18 cm, vikt 13,9 g.

5 100 kr

Utrop: 5 700 kr

RING, 18K guld, antik, stämplad IES Stockholm 1837, giftlucka, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g, tennködd.

Utrop: 1 000 kr

Silver Kaffeservis

KAFFEKANNA,, silver, inlägg av ben, Gustav Abraham Berntröm, Ryssland St Petersburg 1872, höjd 15,5 cm, vikt 430 g, mindre bucklor.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr