1 - 20 av 347
123...18 Gå till
Just nu klubbas Pant online. Gå in här

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 april

Klubbad för

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,24 ct, 44 briljantslipade diamanter 0,40 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 7 gram.

Utrop: 11 000 kr

KORS, 18K vitguld, 88 briljantslipade diamanter ca 2,13 ctv, ca TW-TCr/SI-P1, bredd 27 mm, vikt 10,9 g.

Utrop: 24 000 kr

RING, 18K vitguld, briljant 0,51 ct ca River(D)/SI2, HRD report med nr 15036611010, 22 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 18 800 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld, 5 safirer 0,27 ctv, 62 briljanter 0,38 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 7 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 8,0 mm, 2 rader, lås i 18K guld med 24 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv ca TW(G)/VS, längd 59 cm.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,85 ct, ca TCr-Cr(I-J)/SI1, 10 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4,9 g, en diamant med skada.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TCr-TCa(I-K)/VS, 24 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-TCr/SI, vikt 7,3 g, ena mittstenen med nagg på kuletten.

Utrop: 11 400 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, blå safir ca 1,65 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4,3 g.

10 000 kr

Utrop: 11 400 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd ca 1,00 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 1,60 ctv, ca W-TCa/VS, stl 17,75, vikt 4,6 g, en diamant med nagg på kuletten, nagg på smaragden.

Utrop: 13 600 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 1,04 ct, ca TCr(I)/VVS, 28 trapets- samt carréslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,5 mm vikt 7,4 g.

Utrop: 51 000 kr

FJÄRILSRING, 18K vitguld/guld, 430 briljanter ca 4,53 ctv TW-W/SI-P samt bruna SI-P, stl 17 mm, vikt 19,2 g.

Utrop: 29 500 kr

Utrop: 13 400 kr

Ädelstenar Topas

IMPERIAL TOPAS, 7,84 ct, triangulär slipning, orange ton.

Utrop: 13 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade tahitipärlor ca 11,5 mm, 56 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca W-TCa/VS-SI, stift, vikt 10,2 g.

Utrop: 16 000 kr

RING, 18K vitguld, odlad tahitipärla ca 11,9 mm, briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-TCa(H-K)/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 11,1 g.

Utrop: 21 500 kr

RING, platina, ovalslipad rubin ca 0,88 ct, 6 prinsesslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 10 000 kr

Smycken Hänge/Kedja

MEDALJONG/KEDJA, 18K guld, hårgömma, glas, svart emalj, halvpärla, medlajong höjd ca 5 cm, kedja längd ca 52 cm, vikt 15 g, bucklor, en lagning på kedja.

Utrop: 5 200 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad blå safir 2,02 ct enligt gravyr, 24 briljantslipade diamanter 0,75 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 18 mm, Thorell guldsmed, Stockholm 1991, vikt 7,5 g, ringskena något skev.

Utrop: 13 800 kr

RING, 18K vitguld, akvamarin ca 7,39 ct, 28 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 13 400 kr