501 - 520 av 521
1...252627 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 15 juni 2017

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS, bredd 7 mm, stl 21,25 mm, vikt 17,5 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K gult guld/vitt guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 6,2 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad månsten, stl 20,25 mm, vikt 7,7 g.

Utrop: 2 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, howlit, lås och detaljer i gulmetall, längd 75 cm.

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter 0,27 ctv, ca W/VS-SI, 34 svarta briljantslipade diamanter 0,32 ctv, längd 6 cm, vikt 4,6 g.

Utrop: 5 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/SI, vikt 1,0 g, stift.

Utrop: 4 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, 1 briljantslipad diamant 0,25 ct, enligt gravyr, ca TW(G)/VS, Uppsala 1974, stl 21,75 mm, vikt 3,1 g, mindre slitage.

Utrop: 3 400 kr

ALLIANSRING, platina, 13 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW/VS, stl 15 mm, vikt 4,4 g, något skev skena.

Utrop: 2 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad damant ca 0,20 ct, ca W/P, stl 1,75 mm, vikt 4,8 g, stort bord, mindre nagg vid kronan.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K rodierat guld, 12 gula briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, färgbehandlade, 34 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W(H)/SI, stl 15,5 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 3 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, 1 mediumslipad diamant ca 0,21 ct, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, 1 briljantslipad diamant 0,20 ct enligt gravyr, ca W(H)/VS, stl 16,00 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, ägg, förgyllt silver, röd emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, krokar, Charm 11 mm, vikt 6 gram.

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, 22 mm, vikt 7 gram.

600 kr

Utrop: 950 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa/vit emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.

Utrop: 950 kr

ÖRHÄNGEN, ägg, förgyllt silver, turkos emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, krokar, Charm 11 mm, vikt 6 gram.

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, vit emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, 11 mm, vikt 3 gram.

Utrop: 800 kr

HÄNGE, bjällra, förgyllt silver, turkos emalj, cz, design A Jewel Veronika, 19 mm, vikt 5 gram.

500 kr

Utrop: 850 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,18 ctv, River/VVS enligt gravyr, stl 16,5 mm, vikt 2 g, gravyr.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, färgade, grön ton, lås i 18K guld, 16 briljantslipade diamanter 0,16 ctv, ca W/VS, längd 48 cm.

Utrop: 2 600 kr