221 - 235 av 235
1...101112 Gå till

Avslutad | Smyckekvaliten – Lördag 4 juni 2022

Klubbad för

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade barocka pärlor ca 20x12 mm, briljant- samt åttkantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 10,0 g, stift.

24 000 kr

Utrop: 10 000 kr

BROSCH, Fransk lilja, silver/14K guld, rubiner, orientaliska halvpärlor, 28x38 mm, vikt 7,4 g, en rubin med inneslutning som når ytan, några odlade pärlor.

7 800 kr

Utrop: 4 400 kr

PÄRLCOLLIER, blandat flodpärlor ca 5,9-9,7 mm och odlade pärlor ca 2,0-2,8 mm, lås i 14K guld och platina med odlad pärla 6,3 mm och rosenslipade diamanter, längd 52 cm, vikt 33,4 g, säkerhetskedja i silver, några pärlor har sprickbildning, några diamanter har nagg.

15 600 kr

Utrop: 10 000 kr

ROBERTO COIN, ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-W/VS, syntetisk rubin, stl 17,25 mm, vikt 10,2 g, påse.

Utrop: 36 000 kr

BVLGARI, örhängen, B.zero1, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, höjd 15 mm, vikt 8,5 g, huggies, originaletui.

22 500 kr

Utrop: 20 000 kr

MAISON ODIOT, bägare, Coco Chased, förgyllt silver, Cartier ref. nr. OD13S1714, höjd 11,5 cm, diameter 8,9 cm, vikt 133,5 g, etui från Cartier.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

ROBERTO COIN, örhängen, 18K vitguld,192 briljantslipade diamanter ca TW-W/VS-SI samt 28 briljantslipade diamanter ca Light Grey/P, 14 svarta briljantslipade diamanter, totalt ca 1,80 ctv, pärlemordubletter, 2 syntetiska rubiner, längd 33 mm, vikt 9,4 g, krokar, enstaka diamanter med skador och nagg, påse.

Utrop: 28 000 kr

MAUBOUSSIN, ring, 18K guld, pärlemor, ref. nr. C9409, stl 16,25 mm (51), vikt 15,0 g.

13 000 kr

Utrop: 14 000 kr

ZYDO, örhängen, 18K roséguld, 24 briljant, marquise samt droppslipade diamanter ca 1,53 ctv, ca TW/VS, 2 cabochonslipade koraller, längd 28 mm, vikt 11,2 g, stift/clips, originaletui, ytterkartong.

Utrop: 29 000 kr

ZYDO, örhängen, 18K vitguld, 96 briljantslipade diamanter ca 1,02 ctv, ca TW-W/SI-P, 14 cabochonslipade koraller, diameter 25 mm, vikt 27,4 g, stift/clips.

Utrop: 29 000 kr

MAUBOUSSIN, ring, Twins,18K guld, 100 briljantslipade diamanter ca 1,16 ctv, ca TW/VS, stl 51 (16,25 mm), vikt 12,2 g.

16 800 kr

Utrop: 18 000 kr

ROBERTO COIN, ring, Byzantine Barocco, 18K guld, 70 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca TW/VS, syntetisk rubin, stl 17 mm, vikt 12,7 g, påse.

Utrop: 20 000 kr

ZYDO, örhängen, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,12 ctv, ca TW-TCr/SI-P, 34 cabochonslipade safirer ca 36,46 ctv, höjd 8,5 cm, vikt 24,5 g, stift med clips, originaletui, ytterkartong.

Utrop: 36 000 kr

CARTIER, armring, Love Bracelet, 18K vitguld, ref. nr. H21979, stl 18, vikt 36,1 g.

35 500 kr

Utrop: 36 000 kr

CARTIER, ring, Love, 18K roséguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ref. nr. PC4617, stl 50 (16 mm), vikt 7,9 g.

21 500 kr

Utrop: 20 000 kr