321 - 340 av 341
1...161718 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 19 november 2022

Klubbad för

RING, 18K guld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-TCr-VS-P, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 4 400 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca TW-W/VS-P, stl 17 mm, vitk 2,6 g, rörlig ringskena, enstaka diamant med nagg.

Utrop: 7 700 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 3 smaragdslipade akvamariner ca 3,03 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TCr/VS, höjd 28 mm, längd 40 cm, vikt 3,9 g.

Utrop: 5 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade South Sea- och Tahitipärlor ca 10,2-10,9 mm, 40 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W-TCa/VS, höjd 27 mm, vikt 7,2 g, stift, en diamant åttkantslipad, några diamanter har nagg.

Utrop: 9 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, gammalslipade diamanter ca 1,60 ctv, ca TCr-TCa/VS-P, höjd 22 mm, vikt 6,8 g, clips.

Utrop: 17 200 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad smaragd ca 1,50 ct, 18 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW-TCa/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 7,7 g, smaragden har nagg, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 9 800 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd ca 2,00 ct, trilliantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca Cr/SI-P, stl 17,75+ mm, vikt 4,2 g, smaragd med inneslutningar som når ytan och nagg, diamanter med små skador.

Utrop: 11 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade barocka sötvattenspärlor, briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-Cr/VS-P, höjd 38 mm, vikt 13,9 g, huggies.

Utrop: 18 000 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 6 100 kr

RING, platina, ovalslipad rubin ca 1,08 ct, 10 trapets - och 12 briljantslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17 mm, vikt 7 g, enstaka diamanter med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 8 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 16 rosen- och briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 16 mm, huggies, vikt 2,8 g. några diamanter med nagg.

Utrop: 6 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-Cr/VS, höjd 18 mm, vikt 5,1 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 18 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 droppslipade akvamariner ca 4,27 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/VS, höjd 22 mm, vikt 4,1 g, krokar med stopp.

Utrop: 8 300 kr

RING, 18K vitguld, briljant- och trapetsslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-W/SI, stl 17,75 mm, vikt 7,5 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 15 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K rodinerat guld, briljant- och carréslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW/VS, höjd 20 mm, vikt 12,9 g, clips/stift, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 16 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, smargdslipade akvamariner ca 2,82 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, höjd 12 mm, vikt 5,2 g, stift.

Utrop: 12 600 kr

COLLIER, 18K guld, 2 oval- och smaragdslipade smaragder ca 2,90 ctv, 5 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, höjd 28 mm, längd 46 cm, vikt 3,1 g, smaragder med nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 15 000 kr

RING, platina, cabochonslipad opak rubin ca 5,85 ct, trapets - och briljantslipade diamanter ca 1,21 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 11,8 g.

Utrop: 16 600 kr

RING, 18K vitguld, 15 briljantsllipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 7,1 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 13 800 kr

RING, 18K guld, ovalslipad gulgrön safir, ca 4,54 ct, gröna safirer ca 0,82 ctv, gula och vita diamanter ca 0,30 ctv, Mandelstam, stl 17,25 mm, vikt 5 g, mittstenen med nagg och slitna fasettkanter, originalask.

12 000 kr

Utrop: 13 200 kr