41 - 60 av 538
1234...27 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 mars

Klubbad för

EFVA ATTLING, collier, sterlingsilver, längd 45 cm, vikt 16,1 g.

650 kr

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, örhängen, sterlingsilver, höjd 11 mm,

650 kr

Utrop: 250 kr

EFVA ATTLING, collier, Crazy Heart, sterlingsilver, längd 45 cm, vikt 13,7 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLRAD, odlade pärlor ca 6 mm, längd 34,5 cm, knutet, vikt 15,7 g.

400 kr

Utrop: 500 kr

PÄRLRAD, odlade pärlor ca 5,8 mm, längd 37,5 cm, knutet, vikt 16,7 g.

Utrop: 500 kr

PÄRLRAD, odlade pärlor ca 6 mm, längd 35,5 cm, knutet, vikt 16,0 g.

400 kr

Utrop: 500 kr

HANDSPEGEL, sterlingsilver, jugend, USA 1903, höjd 29,6 cm, vikt 334,9 g, små bucklor, monogram.

1 700 kr

Utrop: 900 kr

ID-BRICKA, 18K vitguld, Nyströms Guld, Sundbyberg 1988, mått 27 x 19 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 3 600 kr

COLLIER, silver, geometriska länkar, Ceson, Göteborg 1969, längd 39 cm, vikt 108,7 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

DAVID ANDERSEN, halsring, sterlingsilver, Norge, mått 14 x 11,9 cm , vikt 12,1 g.

Utrop: 700 kr

K. ANDERSON, bägare, 3 st, silver, Stockholm 1916, höjd 55-61 mm, totalvikt 64,5 g.

Utrop: 700 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld, motiv med Frimurarna, diameter 9 mm, vikt 3,0 g, etui.

Utrop: 2 200 kr

ARMRING, 18K guld, citrin, mått ca 6,3 x 5,5 cm, flexbar storlek, vikt 9,2 g

Utrop: 4 000 kr

COLLIER, silver, bergkristall, stavlänk, Finland, längd ca 56 cm, vikt 24 g.

1 100 kr

Utrop: 330 kr

ARMRING, silver, blå emalj, öppningsbar, säkerhetskedja, vikt 19,3 g.

275 kr

Utrop: 220 kr

Silver Etui

CIGARETTETUI, silver, invändigt förgylld motiv av flamencodansös, mått 85 x 75 mm, vikt 131,8 g.

2 500 kr

Utrop: 1 000 kr

K. ANDERSON, ring, 18K guld, månsten, giftgömma, Stockholm 1957, stl 14,25 mm, vikt 8,7 g.

Utrop: 5 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld/vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca W-TCr/VS, stl 17 mm, vikt 5,3 g, gravyr, ett fåtal diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 3 600 kr

RAUFF, collier, sterlingsilver, blå glassten, längd 42 cm, vikt 21,6 g, nagg på stenen.

Utrop: 550 kr

RING, ca16K guld, safirer, rubiner, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, stl 17,5 mm, vändbar, vikt 5,3 g, enstaka safirer och rubiner med små nagg.

Utrop: 4 400 kr