1 - 20 av 226
123...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 april

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 116000, Serie nr. 13W764P5, Cal 3130, Verk nr. 234838A8, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 70200A-F3F/7QE+7HR, cert, oktober 2018, box, ytterkartong.

47 000 kr

Utrop: 43 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Tachymetre", Cal 3220 (A), Serie nr. 91287063, PIC nr. 3539.50.00, Ref nr. SU 375.0042, Boett nr. 175.0042, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1471/815, cert (ej ifyllt), ca 2010, box, ytterkartong.

26 500 kr

Utrop: 26 000 kr

IWC, Pilot´s Watch Chronograph, Cal 69385, Verk nr, 8077123, Serie nr. 7379451, Ref nr. IW388113, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, februari 2023, box, ytterkartong.

Utrop: 62 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, L.U.C XP, Cal 96.53-L, Verk nr. 194713, Serie nr. 2039126, Ref nr. 168592-3001, Boett nr, 8592, herrur, 40 mm, stål, automatisk (micro-rotor), safirglas, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, februari 2024, box, ytterkartong.

Utrop: 58 000 kr

BREITLING, Super Avenger, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2587413, Serie nr. 2587413, Ref nr. A13370, Boett nr. 4710 B5, kronograf, herrur, 48,4 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk II, viklås, längd 175 mm, Ref nr. W4710/135A, ca 2010.

23 500 kr

Utrop: 21 000 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra 150M, Master Chronometer, Cal 8900, Verk nr. 83339549, Serie nr. 83339549, PIC nr. 220.10.41.21.01.001, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås gummiband, cert, maj 2021, träbox, ytterkartong.

41 000 kr

Utrop: 39 000 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Radomir, S.L.C. 3 Days, Cal P.3000, Verk nr. 012669, Serie nr. BB1514682, Ref nr. PAM00449, Boett nr. OP6800 / O 068/750, herrur, 47 mm, stål, manuell (3-dagars), plexiglas, glasbaksida, läderband, originalspänne, servad aug 2023, cert, december 2012, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 68/750).

Utrop: 52 000 kr

SEIKO, Prospex, Diver´s 200m, "Shogun", Cal 6R35, Serie nr. 093669, Ref nr. SPB189J1, Boett nr. 6R35-01F0, herrur, 43,5 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, januari 2024, box, ytterkartong.

Utrop: 9 200 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean, Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 80758559, Serie nr. 80758559, PIC nr. 2900.50.00, Ref nr. SU 368.1650, Boett nr. 168.1650 (LL), herrur, 45,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1579/951, längd 174 mm, ca 2005.

21 500 kr

Utrop: 19 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36, "Bright Black Dial", Chronometer, Ref nr. 126234-0015, Serie nr. F495Z445, Cal 3235, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås (Oysterclasp/Easylink), Ref nr. 62800-989/1RD+T2A, cert, oktober 2020, box, ytterkartong.

80 000 kr

Utrop: 82 000 kr

BREITLING, Galactic 36, Chronometre, Cal 37 (ETA 2895-2), Verk nr. 1382919, Serie nr. 1382919, Ref nr. A37330, Boett nr. 1211B4, damur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, liten sekundvisare, Pilotlänk, viklås, Ref nr. W1311/376A, längd 165 mm, ca 2011.

17 000 kr

Utrop: 17 200 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, Geneve, Big Bang, Cal ETA 7750, Nr. 0683, Serie nr. 612183, Ref nr. 301.SX.130.RX, Boett nr. 301, kronograf, herrur, 44 mm, stål/kevlar, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband (se fördjupad information), viklås i stål, ca 2006.

42 000 kr

Utrop: 39 000 kr

OMEGA, De Ville, Prestige, Power Reserve, Chronometer, Cal 2627, Serie nr. 89959213, PIC nr. 424.13.40.21.02.004, herrur, 39,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, liten sekundvisare, gångreservsindikator, läderband, originalspänne, cert, juli 2023, box, ytterkartong.

30 000 kr

Utrop: 31 000 kr

IWC, Schaffhausen, Der Fliegerchronograph (T Swiss Made T), Cal 7922, Serie nr. 2594466, Ref nr. 3706, Boett nr. 2733985/3706, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, originalspänne, ca 1998.

27 500 kr

Utrop: 25 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King, Precision (T Swiss Made T), Ref nr. 14010, Serie nr. T921562, Cal 3000, Verk nr. 4743507, Boett nr. 14000, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-Z6/557B, cert, oktober 1998, box, ytterkartong.

Utrop: 34 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Classic 41, Cal SS G7 (Selita), Serie nr. 226, Boett nr. SS-1441-A01, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, augusti 2015, box, ytterkartong.

9 800 kr

Utrop: 9 000 kr

OMEGA, Constellation, "My Choice", Mini, Cal 1456, Serie nr. 57595766, PIC nr. 1465.71.00, Ref nr. ST 895.1243, Boett nr. 895.1243 (LL), damur, 22,5 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), pärlemorurtavla, skadad urtavla (spricka), briljantkrans (30 st. TW/VVS, ca 0,42 ctv), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6563/875, längd 170 mm, ca 2000.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

MALM, Pegasus, "Grabowska, 100% Unique", Cal Seiko VK63, Ref nr. MALMXGRABOW, Serie nr. GBW.004, kronograf, herrur, 41 mm, stål, MecaQuartz, safirglas, datum, 24H-visning, NATO-band, cert, september 2023, box, ytterkartong. Limiterad 1/1.

5 000 kr

Utrop: 5 400 kr

TISSOT, kronograf, Cal C 27-41H (Lemania), Verk nr. 13996, Serie nr. 1618927, Boett nr. 6215-1, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, relumade visare, skadad urtavla, läderband, ca 1945.

18 000 kr

Utrop: 19 000 kr

BREITLING, Premier, Cal Venus 152, Ref nr. 788, Boett nr. 666929, kronograf, herrur, 36 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, renoverad skadad urtavla/visare, läderband, originalspänne i 18K guld (ej tidsenligt) ca 1950.

19 400 kr

Utrop: 19 000 kr