61 - 80 av 345
1...345...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 april

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 3,4 g.

Utrop: 18 400 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, ovala, 32 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/VS, stift, höjd 19,0 mm, vikt 4,2 g.

10 600 kr

Utrop: 12 000 kr

BROSCH, 14K vitguld, rubiner, blå safirer, smaragder, åttkantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca 5,5x4,5 cm, vikt 16,4 g, en del stenar har nagg, en sten saknas, en klo saknas.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter 1,76 ctv enligt gravyr, G/VVS-VS, 3 st GIA certifikat, cert nr 1229698718, 2236101724, 6235113982, vikt 7,6 g, stl16,25+ mm, en briljant med nagg/natural på kronan, gravyr, etui från Juvelia.

Utrop: 30 000 kr

KANNA, sterlingsilver, kartusch, hänkel med detaljer i ben, London 1879, höjd 12 cm, längd 20,5 cm, vikt 326,6 g, mindre bucklor, lock samt hänkel något lösa.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

ARMBAND, 14K vitguld, 5 äldre briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, rosenslipade diamanter, längd 18,5 cm, vikt 38,4 g.

Utrop: 19 000 kr

RING, 18K guld/vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 7 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 odlade sötvattenspärlor, 12 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Ca/VS-SI, höjd 28 mm, vikt 5,6 g, skruvmekanism,

6 300 kr

Utrop: 5 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,70 ct, ca W(H)/P1, stl 17,75 mm, vikt 3,7 g, diamanten med två extra fasetter vid rondisten.

Utrop: 7 500 kr

STIGBERT, alliansring, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 18,25 mm, vikt 5,8 g, en dimanat med nagg på bordet.

Utrop: 5 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, platina/14K vitguld, odlade pärlor diamanter ca 2,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd 35 mm, vikt 6,1 g, krokar, enstaka diamanter med skador och nagg.

12 800 kr

Utrop: 9 000 kr

ARMBAND, 18K guld safir, diamanter, längd 17,5 cm, vikt 6,3 g, säkerhetskedja.

Utrop: 4 500 kr

ARMRING, 14K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 2,40 ctv, ca W/VS, vikt 18,9 g.

Utrop: 30 000 kr

ATELIER AJOUR, ring,18K vitguld, cabochonslipad akvamarin ca 11,0 ct, 8 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VVS, Stockholm 1957, stl 17 mm, vikt 10,6 g, akvamarinen med slitage.

7 200 kr

Utrop: 8 000 kr

RING, 14K vitguld, droppslipad diamant ca 0,50 ct, TW(G)/SI2, 65 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW/VS-SI, Neil Lane, stl 18,25 mm, vikt 3,6 g.

10 000 kr

Utrop: 11 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW-W(G-H)/P1, vikt 1,7 g, stift.

39 500 kr

Utrop: 33 000 kr

RING, 18K guld, korall, stl 16,25 mm, vikt 5,6 g.

3 200 kr

Utrop: 3 600 kr

Utrop: 11 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW/VS, vikt 1,0 g, ena diamanten med nagg på kuletten.

Utrop: 5 200 kr