41 - 60 av 274
1234...14 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 19 augusti 2000

Klubbad för

FICKUR, 18K guld, gravyr

Utrop: 1 400 kr

ZENITH, fickur, ankarur, silver, går ej, kedja gulmetall.

400 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Movado

MOVADO, damur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1940-tal, servad mars 2000, läderband.

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, formverk, ca 1930, läderband, servad mars 2000, box.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

FICKUR, cylinderur, silver, 1870-tal.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Newmaster, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, 1970-tal, metallänk ej original.

Utrop: 300 kr

ZELI DE LUXE, herrur, stål, manuell, plexiglas, 1950-tal, läderband.

Utrop: 350 kr

CERTINA, Certidate, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, ca 1959.

Utrop: 900 kr

OMEGA, Seamaster, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, länk ej original

Utrop: 600 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, går ej, 1960-tal, länk 18K guld, längd 175-179 mm, vikt 21.5 g.

Utrop: 1 000 kr

ROLEX, damur, 18K guld, manuell, safirglas, gravyr, ca 1951, åttkantslipade diamanter ca 0.12 ct. länk 18K guld, vikt 40.7 g, längd 166-171mm.

6 000 kr

Utrop: 6 500 kr

MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, gravyr, går ej.

Utrop: 600 kr

MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, går ej.

Utrop: 600 kr

FICKUR, ankarur, 18K guld, nyckeldragare, 36 mm, ca 1880.

Utrop: 1 100 kr

FICKUR, ankarur, 14K guld, bucklor, ca 1900.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

FICKUR, savonett, ankarur, 14K guld, gravyr, ca 1924, bucklor.

Utrop: 2 400 kr

Klockor Record

RECORD WATCH CO, fickur, ankarur, 18K guld, ca 1930, defekt.

Utrop: 1 400 kr

IWC, fickursboett, savonett, 18K guld, gravyr, vikt 44.1 g.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

LONGINES, fickur, ankarur, 14K guld, ca 1917.

1 900 kr

Utrop: 1 400 kr

ZENITH, fickur, ankarur, 14K guld, ca 1920, läderpåse.

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr