21 - 40 av 362
123...19 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 8 mars 2003

Klubbad för

COLLIER Silver, stel halsring, vikt 26 g

Utrop: 1 500 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, Concorde, penna, x-tra patroner, 2 boxar

Utrop: 1 200 kr

RING, 14K guld, med syntetisk sten, storlek 16 1/2 mm vikt 9,4 g.

Utrop: 700 kr

BROSCH, Wiven Nilsson, sterling silver, 1963.

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, Sigurd Persson, silver, 1957, vikt 6,7 gram, stift.

2 100 kr

Utrop: 800 kr

Smycken Övrigt

SILVERRING med ametist, Sigurd Persson, 1955, stl 16, vikt 12,7 gram.

2 400 kr

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, 18K guld, tillv Stockholm 2001, L= 20 cm, vikt 15,5 gram.

Utrop: 1 700 kr

LYNGGAARDCOLLIER i silver, L= 40 cm, utan lås, grovlek 6 mm.

1 700 kr

Utrop: 1 500 kr

KEDJA/HÄNGE, silver signerad Efva Attling

500 kr

Utrop: 600 kr

RING, silver, Efva Attling, stl 16 mm.

425 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Pennor

CARTIERPENNA, "must" kulspets.

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER TÄNDARE, förgylld, gravyr "Eva", tank defekt.

Utrop: 850 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 14K vitguld med lapis lazuli samt åttkantslipade diamanter ca 0,24 ct.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

GOLFSET, silver 3 delar med träställ.

Utrop: 700 kr

SKÅL, silver, höjd 6,5 cm diameter 11,5 cm.

Utrop: 1 400 kr

LJUSSTAKAR, silver höjd, 10 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

LJUSSTAKAR, silver, höjd 15 cm.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

BAROMETER + Hygrometer + Termometer, Fischer, GDR, trä / gulmetall, 1970-tal.

200 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 1 briljant och 20 trapetsslipade diamanter ca 1,01 ct, TW-W/SI, vikt 3,4 gram.

Utrop: 7 500 kr

HÄNGE, 18K guld, briljanter ca 0,72 ct, TCr/P1, vikt 2,7 gram.

Utrop: 5 200 kr