21 - 40 av 328
123...17 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2016

Klubbad för

ARMBAND, silver, grön emalj, Einar Modahl, Norge, längd 18 cm, vikt 30,9g.

1 200 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, mässing, granater längd 54 cm, vikt 16,8 g.

700 kr

Utrop: 350 kr

RING, 14K vitguld, 3 Ioliter ca 3,70ctv, stl 17 mm, vikt 2,2g.

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 droppslipade tanzaniter ca 1,25 ctv 16 briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, vikt 1,2 g, stift.

1 500 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd ca 0,90 ct, 8 briljantslipad diamanter ca 0,08 ctv, ca W(H)/VS, stl 16,50 mm, vikt 2,7 g, smaragd med nagg på rondist och fasetterade kanter, samt inneslutning som når ytan.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld, 8 carreslipade smaragder ca 0,16 ctv, 13 åttkantslipade diamanter ca 0,13 ctv ca W(H)/VS-SI, svensk kontrollstämpel, stl 17,75 mm, vikt 4,3 g, smaragder med nagg och inneslutningar som når ytan, några diamanter med nagg på fasetterade kanter samt större nagg.

Utrop: 2 300 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, 19 runda fasetterade smaragder, kors, mått 3,0 x 1,8 cm, kedjans längd 47 cm, figarolänk, vikt totalt 9,1 g.

Utrop: 3 400 kr

HÄNGE, silver, fasetterade akvamariner, längd 5 cm, vikt 3,1 g.

1 700 kr

Utrop: 450 kr

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,10ct, ca W/VS, längd 1 cm, vikt 0,4g.

600 kr

Utrop: 700 kr

DIAMANT, modifierad briljantslipning (Prinsess 144), 0,39 ct, ca Cr/VS2.

Utrop: 3 700 kr

ARMBAND, 18K guld, snidade karneol, längd 17,5 cm, vikt 27,1 g

5 100 kr

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE, 14K vitguld, 9 prinsesslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca W/VS, cert från ZEN diamonds,längd 1,5 cm, vikt 0,8g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 9K, smaragd ca 1,90 ct, 15 briljanter och 6 baguetter ca 0,95 ctv, ca W/SI-P, skador, 1 sten saknas, stl 16,25 mm, 6,8g.

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 topaser ca 4,15 ctv, 6 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, vikt 1,9 g stift.

1 200 kr

Utrop: 800 kr

CARMOSÉRING, 18K guld/silver, ovalslipad smaragd ca 0,55 ct, 14 rosenslipade diamanter, Italienska stämplar, stl 18 mm, vikt 6,2 g, smaragd med större nagg och inneslutningar som når ytan.

3 100 kr

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/silver, 2 ovalslipade smaragder ca 0,80 ctv, 20 rosenslipade diamanter, italienska stämplar, längd 2,0 cm, vikt 4,5 g, stift, diamanter med nagg och inneslutningar som når ytan, smaragder med inneslutningar som når ytan.

2 400 kr

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/SI-VS, vikt 1,4g, stift.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K, hjärta med 18 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, längd 41cm, vikt 1,9g

Utrop: 3 200 kr

ALLIANSRING, 8 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca Cr/VS, stl 16 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 2 300 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,31ct enligt gravyr, ca W/VS, stl 15,75+, vikt 3,8g.

4 600 kr

Utrop: 5 200 kr