261 - 270 av 270
1...121314 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 29 oktober 2016

Klubbad för

IWC, fickur, 49,5 mm, Cal 57 (H6), Serie nr. 529258, Boett nr. 578476, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1912.

4 700 kr

Utrop: 4 500 kr

RECTA, mormorsur, 33 mm, Boett nr. 160696, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

TAG HEUER, Link, (200 METERS), Chronometer, Cal ETA 2892A2, Verk nr. 187041, Serie nr. N187042, Ref nr. WT510-BA0550, Boett nr. WT5110, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. BA0550/G-B2, ca 2004, box, ytterkartong.

Utrop: 7 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 67180, Serie nr. X541772, Cal 2130, Verk nr. 2271895, Boett nr. 67000, damur, 25 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510-D/CL5-568 B, gravyr, ca 1991, box.

16 000 kr

Utrop: 17 000 kr

TISSOT, Seastar Navigator, Cal 270 (Valjoux 7734), Serie nr. 18485759, Boett nr. 40522 15, kronograf, herrur, 40,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum (defekt), läderband, ca 1974.

3 400 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Zodiac

ZODIAC, Olympos, Cal 7175, Boett nr. 722-928, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 1970.

1 800 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Edox

EDOX, Delfin, Cal ETA 2783, Ref nr. 623.2303.4010, Boett nr. 623.2303.4/200687, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gummiband, originalspänne, hängetikett, ca 1970.

600 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Royal Oak, Cal 2125, Serie nr. 305241, Boett nr. B 73216 - 2864, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

48 000 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, damur, 16 mm, Boett nr. 32823 / AB10847, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, krona saknas, skadad kronhals, integrerad originallänk, viklås, ca 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Solotempo, Cal MVE002, Serie nr. O 0127, Ref nr. ST 42 S, herrur, 42 mm, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 2010.

Utrop: 6 900 kr