201 - 217 av 217
1...91011 Gå till
Just nu klubbas Allmänna online. Gå in här

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 29 september 2016

Klubbad för

FICKUR, "Helmsten, Stockholm", 64 mm, Serie nr. 11440, silver, spindelgång, nyckeldragare, visare saknas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, bygel saknas, ca 1800.

350 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSSTÄLL, gulmetall/glas, 89 x 80 x 132 mm, skadad, del lös.

175 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSSTÄLL, vitmetall/glas, 92 x 53 x 113 mm, skadad.

250 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Rolex

BOX, till Rolex armbandsur, grön, 163 x 105 x 45 mm, ej komplett, ca 1970.

550 kr

Utrop: 450 kr

CERTINA, herrur, 30 mm, Serie nr. 40151 2, Boett nr. 1355338, verk nr. KF.400, vitmetall, manuell, liten sekund, skadad urtavla, skadad boett, skadat plexiglas.

50 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Rolex

JUBILEELÄNK, till Rolex, stål, bredd 20/15 mm, längd 175-195 mm, viklås, Ref nr. 62510H-I2/555, skadad, ca 1984.

2 300 kr

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

URTAVLA, till Sjöö Sandström, Royal Steel, herrur, 37 mm, svart, inklusive datumskiva.

Utrop: 475 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

URTAVLA, till Sjöö Sandström, Royal Steel, herrur, vit, passar till MMVII.

Utrop: 475 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega armbandsur, grön, 259 x 62 x 25 mm, skadad, ca 1960.

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

LÄDERBAND, till Mondaine, svart, bredd 18 mm, spänne i vitmetall.

75 kr

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Certina

LÄDERBAND, till Certina, mörkbrunt, bredd 18/21 mm.

200 kr

Utrop: 125 kr

FABIAN HÖGLUND, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 56541, silver (900), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900, originaletui.

375 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 5558780, Boett nr. 6391794, silver (800), ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1921.

1 200 kr

Utrop: 600 kr

L.U.C, Bikupan, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 92055, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1910.

400 kr

Utrop: 400 kr

DROTT, "W.Petterson, Äppelviken", herrur, 29 mm, Boett nr. 20 / 58672, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1945, metallänk ej original.

175 kr

Utrop: 200 kr

CERTINA, damur, 20 mm, Boett nr. 203.4098.26, doublé, quartz (går ej), safirglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1985.

Utrop: 100 kr

ELGEN, fickur, 49 mm, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.

75 kr

Utrop: 150 kr