181 - 198 av 198
1...8910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 29 april 2023

Klubbad för

must de CARTIER, Tank, Cal 66, Boett nr. 3 66001/51142, damur, 20,5 x 20 (27,5) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), quartz, mineralglas, skadad urtavla ("Spider Dial"), läderband, ca 1985.

5 000 kr

Utrop: 5 200 kr

LONGINES, Les Grandes Classiques, Cal 963, Serie nr. 28334036, Boett nr. L4.176.2, damur, 23,5 mm, doublé, quartz, safirglas, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 36664, ca 1995.

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

OMEGA, De Ville Prestige, Chronometer, Cal 2500, Verk nr. 83016175, Serie nr. 83016175, PIC nr. 424.10.40.20.03.001, Ref nr. ST 368.2082, Boett nr. 168.2082 (LL), herrur, 39,5 mm, stål, automatisk (Co-axial), safirglas, datum, gravyr, originallänk, viklås, Ref nr. STZ005843, cert (ej daterat), ca 2022.

Utrop: 19 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Worldtimer, Cal SS G14, Serie nr. 783, Boett nr. SS-1841-WT, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås, cert, augusti 2020, box, ytterkartong.

13 600 kr

Utrop: 13 600 kr

Klockor Chanel

CHANEL, Première Chain Leather, Serie nr. X.D 53871, damur, 20 x 26 mm, doublé (20 micron), quartz, safirglas, integrerad originallänk i doublé/läder (skadad), längd 165 mm, ca 1990, box (skadad).

5 700 kr

Utrop: 4 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Deepsea, Sea-Dweller (12800 ft=3900 m), Chronometer, Ref nr. 116660, Serie nr. V385479, Cal 3135, Verk nr. 3 2307426, herrur, 44 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk ring, heliumventil, Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 98210-PJ9, längd 180 mm, cert, april 2009, box, ytterkartong.

90 000 kr

Utrop: 86 000 kr

TISSOT, RockWatch, Boett nr. R151 /90 909-7, herrur, 33 mm, sten, quartz, safirglas, integrerat läderband, originalspänne, ca 1990.

Utrop: 1 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso Duoface, Cal 854, Serie nr. 2154422, Ref nr. 270.840.544, Boett nr. 270.8.54, herrur, 26 x 36 (42) mm, stål, manuell, safirglas (repor), 2 st. urtavlor, defekt (går ej, fjäder av), lös krona, läderband (se fördjupad info), viklås, ca 2003, box, ytterkartong.

39 500 kr

Utrop: 21 000 kr

BREITLING, Colt Automatic (200M/660FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1631774, Serie nr. 1631774, Ref nr. A17388, Boett nr. 2214 B5, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Ref nr. W2414/173A, 2014, etui.

Klockor Rado

RADO, Integral XL, Serie nr. 15215784, Boett nr. 538.0849.3, kronograf, herrur, 31 x 38,5 (44) mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk (stål/ceramica), viklås (titan), Ref nr. 04643, ca 2010.

Utrop: 5 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, s.k. "Buckley Dial", Ref nr. 1603, Serie nr. 3947161, Cal 1570, Verk nr. D704710, Boett nr. 1603, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad krona (se bild), skadad urtavla (lysmassa saknas), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H- 1.76/555, ca 1976.

Utrop: 32 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 36 mm, Cal 88 (Inca), Serie nr. 1226335, Boett nr. 1256841, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt (går ej, servicebehov), bucklor, ca 1951.

Utrop: 7 200 kr

LONGINES, Golden Wing (100 Meters), Serie nr. 28607466, Boett nr. L3.112.3, damur, 28 mm, bicoulour, quartz, safirglas (repor), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 37659, ca 1996.

850 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Tango, Serie nr. K010537, Ref nr. 5971.SPS.00995, Boett nr. 5971, damur, 18,5 x 23 mm, bicolour, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (8 st.), diamantkrans (32 st. 8/8, ca VS, ca 0,04 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. G1.07, ca 2005.

3 500 kr

Utrop: 3 600 kr

TAG HEUER, 2000 Exclusive, Professional (200 Meters), Exclusive, Serie nr. PH8981, Ref nr. WN1151, herrur, 38 mm, stål/rosa guld, quartz, safirglas (repor), datum, urverk ej signerat, originallänk (stål), viklås, Ref nr. BA0311/3051 G, ca 2000, serviceetui.

3 600 kr

Utrop: 3 700 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Cherche Midi, Serie nr. 2413931, Boett nr. CM1.210, damur, 21 x 30 (33) mm, stål, quartz safirglas, integrerat läderband, originalspänne, cert, november 2007, box (ej komplett), ytterkartong.

5 100 kr

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, damur, 23,5 mm, Cal 244, Serie nr. 14869288, Ref nr. OT 2692, Boett nr. 2692/11411678, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1961.

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Worldtimer UTC, "Racing", Cal SS G2 (ETA 7001), Serie nr. 1044, Ref nr. WT 6202, herrur, 40 mm, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, skadad urtavla/visare, safirglas (se fördjupad information), liten sekundvisare, originallänk, viklås, ca 2000,

16 200 kr

Utrop: 15 200 kr