601 - 620 av 622
1...303132 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 19 oktober 2023

Klubbad för

Ädelstenar Topas

TOPAS, rundslipad 7,9 ct, mått 12,0x12,0x8,2 mm.

Utrop: 500 kr

COLLIER, bärnsten, lås i doublé, längd 70 cm, vikt 83,5 g.

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, fantasislipad 27,50 ct, mått 13,8x20,7x10,7 mm.

Utrop: 1 600 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, rundslipad 12,50 ct, mått 14,0x14,0x9,3 mm.

Utrop: 750 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, 17,89 ct, mått 14,16 x 14,21 x 10,82 mm.

Utrop: 1 600 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, rundslipad 12,00 ct, mått 14,0x14,0x9,1 mm.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, rundslipad 7,90 ct, mått 12,0x12,0x8,2 mm.

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, rundslipad 15,00 ct, mått 14,3x14,3x10,7 mm.

800 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, fantasislipad 16,50 ct, mått 15,7x15,6x10,5 mm.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER ,4 st, smaragdslipade och droppslipad 5,65 ctv, nagg och inneslutningar som når ytan.

2 200 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,09 ct, ca TW/VS, längd 40,5 cm, vikt 3,5 g

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W/VS-SI, stl 17+ mm, vikt 4,0 g, en diamant är åttkantslipad.

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

RING, 18K guld, 5 briljanter ca 0,25 ctv, ca W/VS, gravyr, stl 16 mm, 2 kulor lödda i skenan, vikt 3,5 g.

Utrop: 3 200 kr

Ädelstenar Övrigt

DIVERSE STENAR, olika former mestadels för klackringar, onyxer, karneoler, sodalit, heliotrop, hematit och rökkvarts, flera med nagg.

Utrop: 350 kr

RING, 14K guld, ovalslipad safir, 14 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca W-Ca/SI, stl 18 mm, vikt 4,7 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 2 500 kr

Silver Fat

UNDERLÄGG, silver, 5 st, diameter 11,8 cm, svenska importstämplar, totalvikt 287,0 g, några med bucklor.

Utrop: 1 800 kr

SMYCKESET, collier, örhängen, armband, förgylld metall, keramikpärlor, längd armband 17,5 cm, bredd armband 4 cm, längd collier 49 cm, höjd örhängen 6,5 cm, örhängena har clips, etui,

Utrop: 1 700 kr

RING, 23/18K guld, briljant ca 0,17 ct, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 5,2 g. gravyr.

Utrop: 3 000 kr

BROSCH, silver, markasiter, mått 45x55 mm, vikt 11,1 g.

350 kr

Utrop: 300 kr

RING, förgyllt sterlingsilver, diverse färgstenar, stl 18,5 mm, vikt 9,2 g.

1 600 kr

Utrop: 350 kr