61 - 80 av 622
1...345...32 Gå till
Just nu klubbas Klockor i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 19 oktober 2023

Klubbad för

KIDDUSHBÄGARE, silver, invändigt förgylld, stads- och blommotiv, Israel Eseevich Zakhoder, Moskva 1883, höjd 50 mm, vikt 23,6 g

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W/SI-P, längd 37/41/45 cm, vikt 1,6 g.

Utrop: 3 900 kr

HÄNGE, 18K guld, cz, design Pernilla Wiberg, stämplad Alton, höjd 25,0 mm, bredd 17,0 mm, vikt 1,5 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, cz, design Pernilla Wiberg, stämplad Alton, stift, längd 28,0 mm, vikt 1,6 g.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld, onyx, stämplad hovjuvelerare Hildebrand, storlek 20,5 mm, vikt 4,9 g, stenen har något litet nagg.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

COLLIER, sterlingsilver/18K guld, design Pernilla Wiberg, stämplad Alton, längd 46 cm, vikt 9,2 g.

850 kr

Utrop: 900 kr

EFVA ATTLING, collier, sterlingsilver, A rose dream necklace, smaragdslipad rosenkvarts ca 3,20 ct, kedja 42/45 cm, vikt 4,2 g.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, A Rose Dream ring, smaragdslipad rosenkvarts ca 3,20 ct, stl 18 mm, vikt 3,5 g.

1 300 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ankarlänk 40 cm, 2 navettslipade rubiner, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv TW/VS låg slipkvalite, vikt 3 g

3 900 kr

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, Svedboms Guldsmed AB,1944, kedja 50 cm, bergskristall

1 100 kr

Utrop: 350 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,17 ct, TW/SI, mått 3,55 x 3,56 x 2,19 mm, små nagg på rondisten.

Utrop: 1 400 kr

Smycken Brudkrona

BRUDKRONA, förgyllt silver, 6 odlade pärlor, Ceson, Göteborg 1965, höjd 75 mm, vikt 37,7 g.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, disk och stavar av färgad bandagat, kulor och trumlad ametist, lås och detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 55 cm

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, ametister, mått ca 5,0 mm, stift, vikt 0,8 g.

225 kr

Utrop: 200 kr

ÖRHÄNGEN, fasetterad onyx, färgade odlade sötvattenspärlor, sterlingsilver stift, vikt 5,5g.

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 8 mm, knutet, längd 68 cm.

Utrop: 850 kr

COLLIER, bandagat, olikfärgad kvarts, mindre kulor och lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 53 cm, vikt 239 g, några kulor med skador.

Utrop: 850 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, kulor av hematit, färgat snäckskal, trädd på vajer, lås i sterlingsilver, längd 60 cm.

Utrop: 500 kr

COLLIER, större diskar av natursten, kulor av jaspis, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 57 cm.

Utrop: 550 kr