21 - 40 av 453
123...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 februari

Klubbad för

COLLIER, bergkristall, mestadels frostad, lås i silver, längd 47 cm, originalask.

2 200 kr

Utrop: 900 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K guld, prinsesslipad diamant ca 0,42 ct, ca W-TCr/VS, 6 prinsesslipade diamanter ca 0,22 ctv. ca W-TCr/VS, höjd 14 mm, vikt 5,5 g, huggies.

Utrop: 6 500 kr

RING, 10K guld, åttkantslipade diamanter, stämplad Romanza, stl 17 mm, vikt 3,4 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 14K guld, åttkantslipade diamanter, stämplad exquisite, stl 16,5 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 2 200 kr

RING, 14K guld, briljanter, onyx, stl 17 mm, limrester vid onyx, vikt 4,2g.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,3 mm, lås 14K guld, längd ca 50 cm, buckligt lås, vikt 23,7 g

Utrop: 750 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, smaragdslipad 5,11 ct, indigolit, mått 10.45 x 9.03 x 5.85 mm.

1 800 kr

Utrop: 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, rhodolitgranat, längd 42 cm, vikt 4,7 g.

Utrop: 2 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca W/VS, stl 16,75+ mm, vikt 2,7 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,23 ct, ca TW/SI, stl 18 mm, vikt 4,5 g, gravyr, diamanten har slitna fasettkanter.

Utrop: 3 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS-SI, saknar snurrebussar, vikt 1,2 g, ena diamanten med skadad kulett.

Utrop: 900 kr

RING ,14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärta med 16 briljanter ca 0,32 ctv,ca W-SI/P, längd ca 46 cm, vikt 3,8 g.

3 100 kr

Utrop: 2 800 kr

ENGELBERT, odlad pärla, åttkantslipade diamanter 0,24 ctv enligt gravyr, någon diamant med nagg, krans runt pärlan är böjd, stl 16,5 mm, vikt 6,1 g

Utrop: 3 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,16 ct enligt gravyr, stl 16 + mm, nagg på kulett och rondist, vikt 2,7 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K vitguld, baguettslipade diamanter ca 0,36 ctv, safirer, stl 17,25 mm, någon diamant med nagg, safirer med slitage på bordsfasett och fasettkanter, vikt 3,5 g

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås 18K vitguld med pärla, pärlor 4,6-7,7 mm, längd 47 cm, vikt 17,9 g.

Utrop: 1 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,25 ct enligt gravyr, ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 2,1 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade ovala sötvattenpärlor ca 7,5 mm, längd 116 cm, vikt 90,0 g, saknar lås, ej knutet.

900 kr

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, platina, 15 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv ca W/VS, stl 15,25 mm, vikt 4,0 g.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr