61 - 80 av 453
1...345...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 februari

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, silver, färgstenar, höjd 4,5 cm, krokar, vikt 4,9 g.

475 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, 18K guld, opal, 2 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv höjd 25 mm, vikt 2,7 g.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

RING, 18K guld, ovalslipad citrin ca 39,00 ct, John Pettersson, Norrköping 1974, stl 17 mm, vikt 18,6 g.

Utrop: 6 200 kr

ALTON, armring, sterlingsilver, design K. Palmberg, Falköping 1973, innermått ca 17 cm, signerad, vikt 61,5 g.

750 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade och äldre briljantslipade diamanter 0,60 ctv, ca W-Cr/VS, stl 20,5 mm, vikt 4,2 g, diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS-P, Gunnar Fahlström, Stockholm, stl 14 mm, vikt 7,2 g, en trasig diamant.

Utrop: 4 400 kr

DIAMANT, gammalslipad diamant 0,46 ct, ca Cr(J)/SI2, diamant med naturaler vid rondisten.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

Accessoarer Övrigt

OLE LYNGGAARD, armband, silke, längd 36 cm.

Utrop: 700 kr

Accessoarer Övrigt

OLE LYNGGAARD, armband, silke, längd 38 cm.

Utrop: 700 kr

Accessoarer Övrigt

OLE LYNGGAARD, armband, läder, längd 36 cm.

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, sterlingsilver, månstenar, Mexico, innermått ca 42 cm, vikt 112,2 g.

5 100 kr

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca W-TCa/VS-P, diameter 7 mm, stift, vikt 0,9 g, saknar snurrebussar.

Utrop: 4 300 kr

Utrop: 3 800 kr

FISKBESTICK, 8 delar, silver, modell Olga, 4 fiskgafflar, 4 fiskknivar, Gab, Stockholm 1937, totalvikt 425,8 g, vapensköld.

Utrop: 3 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/SI, stift, vikt 1,0 g.

Utrop: 1 100 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 1,91 ct, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,32 ctv, stl 16,5 mm, vikt 4,1 g, safiren med nagg.

Utrop: 3 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, safirer, åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, längd 41-44 cm, vikt 5,1 g.

6 600 kr

Utrop: 3 800 kr

COLLIER, delvis förgyllt silver, skarabé, längd 42 cm, vikt 11,5 g, lagning på kedjan.

2 800 kr

Utrop: 2 000 kr

BROSCH, silver, blomma, John Lauritzen, Danmark, mått 40 mm, vikt 11,0 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

ARMRING, tenn / mässing, Svensk Tenn, öppen, inre omkrets ca 19 cm, bredd 19 mm, vikt 54,1 g, saknar stämplar.

Utrop: 1 100 kr