1 - 7 av 7

Avslutad | Klockkvaliten – Lördag 15 november 2014

Klubbad för

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA FICKURFABRIK, fickur, 51 mm, Cal T, Serie nr. 20122, 18K guld, ankargång, innerlock i 18K guld, monogram, bucklor, ca 1908.

11 000 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA FICKURFABRIK, fickur, 50 mm, Cal P, Serie nr. 3199, 18K guld, ankargång, innerlock i 18K guld, gravyr, bucklor, ca 1895.

13 800 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA FICKURFABRIK, fickur, 50,5 mm, Cal Z, Serie nr. 13902, silver, ankargång, gravyr, bucklor, ca 1901.

3 100 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA FICKURFABRIK, fickur, 51 mm, Cal Z, Serie nr. 15601, vitmetall, ankargång, bucklor, ca 1902.

2 100 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA FICKURFABRIK, fickur, 50,5 mm, Cal Z, Serie nr. 13737, silver, ankargång, bucklor, ca 1901.

3 000 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA FICKURFABRIK, fickur, 50 mm, Cal C, Serie nr. 1050, silver, ankargång, bucklor, ca 1894.

5 200 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA WATCH Co. Space Discovery, Cal H1920-SA, Ref nr. HSD-1, herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, digital modul, Tecamax, originallänk, viklås, cert, 2014, träbox (signerad av den svenska astronauten Christer Fuglesang). Limiterad och numrerad (Nr. 92/128).

59 000 kr

Utrop: 59 000 kr