1 - 3 av 3

Avslutad | Smyckekvaliten – Lördag 2 juni 2018

Klubbad för

Dosor-Etuier Dosor

CARTIER, puderdosa, 18K guld, svart emalj, jade, korall, pärlemor, rosenstenar, dekor med figurer i japansk trädgård, Art Deco, Paris 1920/30-tal, importstämplar, refnr 7354, 8x7,5 cm, vikt 225,7 g, emaljskador, två koraller saknas.

410 000 kr

Utrop: 58 000 kr

Dosor-Etuier Etuier

THERESIA HVORSLEV, liten korg, koppar/oxiderad koppar, sarg, fotring samt delvis vertikala trådar i 18K guld, signerad Theresia, Lidköping 1989, 5,8x3,5 cm, vikt 83,3 g. (d)

Utrop: 9 000 kr

Dosor-Etuier Dosor

CHANEL, puderdosa, 18K guld, svart emalj, 21 briljantslipade diamanter ca 0,40 ct, ca W/SI, Paris 1989, vikt 216 g, etui.

Utrop: 69 000 kr